مجموع نظرات: ۰
دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶
۰ نفر

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه با اعطای مدال پوشکین به مکارم الغمری، استاد مصری ادبیات روسی از تلاش‌های او برای تشویق و حمایت از ادبیات روسیه قدرانی کرد.

جايزه پوشكين

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه الیوم‌السابع، مکارم الغمری استاد ادبیات روسیه و معاون سابق دانشگاه عین‌الشمس مصر به دلیل نقش موثرش در ایجاد گفتگوی فرهنگی بین مصر و روسیه، مدال الکساندر پوشکین را از ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری فعلی روسیه دریافت کرد. مدال پوشکین یکی از ارزشمندترین افتخارات در روسیه است.

دکتر مکارم الغمری، متولد سال ۱۹۴۷ شهر فیوم مصر، رئیس سابق گروه زبان روسی دانشکده زبان دانشگاه عین‌الشمس در مصر است که صاحب تالیفات و پژوهش‌های بسیاری در زمینه زبان و ادبیات مانند «تاثیرات زبان عربی در ادبیات روسی» است.

 او علاوه بر تالیفات دانشگاهی و پژوهشی در زمینه ادبیات و ترجمه، کتاب‌های بسیاری را در زمینه نقد و تحلیل ادبیات روسی به تحریر درآورده و آثار روسی متعددی را برای نشر ادبیات روسی بین عرب‌زبان‌ها به زبان عربی ترجمه و منتشر کرده است.

جایزه مدال پوشکین در سال ۱۹۹۹ توسط ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در تجلیل از پوشکین، شاعر و نویسنده مشهور آن کشور تاسیس شده است.

این مدال به افرادی تعلق می‌گیرد که در زمینه‌های فرهنگی، آموزشی، علوم انسانی، هنر و ادبیات روس فعالیت کرده و در ترویج تبادل فرهنگی نقش بسزایی داشته‌اند.

کد خبر 463813

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار