استاندار یزد با اشاره به ضرورت مشارکت تمام دستگاه‌های اجرایی و نظارتی استان برای مناسب‌سازی فضای شهری، گفت: قول می‌دهیم با جدیت در حوزه مناسب‌سازی فضای شهری حرکت کنیم و یزد را به عنوان شهر مطلوب گردشگری در ایران و دنیا معرفی کنیم.

محمدعلی طالبی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، «محمدعلی طالبی» در آیین رونمایی از پوستر «اولین جشنواره ملی گردشگری معلولین» که به میزبانی استان یزد برگزار می‌شود، اظهار کرد:‌ شهر دوستدار معلول را باید همه دستگاه‌ها دنبال کنند و پیش قدم شدن شهرداری در این حوزه، وظیفه دیگران را بسیار سنگین کرده است.

وی با تاکید بر این که همه مدیران و دستگاه‌ها در این زمینه حتماً اقدامات لازم را انجام دهند، ‌ افزود: وقتی که ما از شهر جهانی صحبت می‌کنیم و ثبت جهانی به عنوان برندی شاخص مطرح می‌شود، ایجاد زیرساخت‌های شهر در دسترس باید در اولویت اجرایی دستگاه‌ها و دست‌اندرکاران مرتبط قرار گیرد.

استاندار در ادامه با بیان این که بخشی از معنا و مفهوم شهر جهانی در واقع مناسب بودن فضای شهری برای زندگی و رفت و آمد تمام افراد جامعه است، گفت:‌ حضور تمام افراد اعم از زن و مرد، ‌ پیر و جوان و سالم و معلول در جامعه از جمله شاخصه‌های جامعه‌ای پویا و شهری جهانی است.

طالبی خطاب به جامعه معلولین استان نیز تصریح کرد: قول می‌دهیم که با جدیت در حوزه مناسب‌سازی فضای شهری حرکت کنیم و تمام توان و ظرفیت یزد را برای این منظور مورد استفاده قرار دهیم و حتی یزد را به عنوان یک شهر مطلوب گردشگری در ایران و دنیا معرفی کنیم.

این مسئول در پایان سخنان خود با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد، خاطرنشان کرد:‌ نگاه اجتماعی و فرهنگی شهرداری و شورای اسلامی شهر یزد در راستای مناسب‌سازی فضای شهری قابل تقدیر و ستودنی است.

کد خبر 463781

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =