معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری اعضای باند سارقان و مالخران گوشی‌های سرقتی با ۵۰ فقره سرقت خبر داد و گفت: خالکوبی روی دست یکی از سارق، اعضای باند را لو داد.

موبايل سرقت

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سرهنگ کارآگاه احمد نجفی در این‌ باره گفت: اوایل مهر ماه ۹۸ فردی به مراجع قضایی مراجعه و با طرح شکایتی از سرقت گوشی همراهش توسط راکب و ترک‌نشین موتورسیکلت آپاچی سفیدرنگی شکایت کرد.

وی گفت: با تشکیل پرونده، شکایت طرح‌شده برای رسیدگی تخصصی و شناسایی متهم یا متهمان پرونده در اختیار کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

این مقام انتظامی بیان کرد: شاکی با مراجعه به اداره هجدهم اظهار کرد گوشی موبایلش در نزدیکی بیمارستان نجمیه توسط دو موتورسوار (راکب و ترک‌نشین) سرقت شده و هنگام سرقت گوشی همراهش متوجه خالکوبی روی دست راکب موتورسیکلت شده است.

سرهنگ کارآگاه نجفی با اشاره به این که تیمی از کارآگاهان این معاونت به محل وقوع سرقت مراجعه کردند و به تحقیقات میدانی پرداختند، تصریح کرد: ماموران در تحقیقات میدانی دریافتند، دو موتورسوار حدوداً ۲۰ ساله که روی دست یکی از سارقان خالکوبی وجود دارد، با یک دستگاه موتورسیکلت طرح آپاچی سفید، گوشی شاکی را قاپیده و از محل گریخته‌اند.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی پایتخت ادامه داد: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی، تصویری از چهره سارقان به دست آمد و در پایش‌های اطلاعاتی مشخص شد پرونده‌های مختلفی در پایگاه‌های ۷ و ۸ و اداره ۱۸ علیه راکب و ترک‌نشین موتورسیکلت تشکیل شده است و شاکیان در اظهارات مشابهی وجود خالکوبی روی دست راکب موتورسیکلت به عنوان نشانه‌های سارق اعلام کرده‌اند.

به گفته این مقام انتظامی، تحقیقات پلیس ادامه داشت تا این که فردی از گوشی سرقتی مالباخته استفاده کرد و در ادامه هویت این شخص که از اتباع بیگانه بود، مشخص شد.

سرهنگ کارآگاه نجفی عنوان کرد: به دنبال دستگیری این فرد که اظهار می‌کرد از سرقتی بودن گوشی همراه بی‌اطلاع است، فروشنده گوشی سرقتی دستگیر و متعاقب آن سارق گوشی سرقتی که راکب موتورسیکلت بود و بر روی دستش خالکوبی وجود داشت، شناسایی شد. در یک عملیات هماهنگ و هم‌زمان او و ۳ همدستش دستگیر و به اداره هجدهم پلیس آگاهی منتقل شدند.

این مقام انتظامی با اشاره به این که موتورسیکلتی که سارقان با آن موبایل‌قاپی می‌کردند در مخفیگاه متهمان کشف شد، ابراز کرد: در بررسی‌های بیشتر از مخفیگاه متهمان ۱۷ گوشی مسروقه و یک دستگاه خودرو سواری ۲۰۶ سرقتی کشف شد.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی پایتخت گفت: متهمان در بازجویی‌های پلیسی به ۵۰ فقره سرقت گوشی و گردن‌بند در محدوده پایگاه‌های هفتم و هشتم اعتراف کردند.

سرهنگ کارآگاه نجفی در خاتمه افزود: تا کنون ۴۳ تن از مالباختگان، سارقان را شناسایی کرده‌اند. این سارقان با دستور بازپرس شعبه ۷ دادسرای ناحیه ۳۴ روانه زندان شدند.

کد خبر 463756

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =