رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از تمدید مهلت ثبت‌نام داوطلبان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد تا ۲۸ آبان ۹۸ خبر داد.

ثبت نام كنكور

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، ابراهیم خدایی با اعلام این خبر گفت: مهلت ثبت‌نام در فرآیند تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ دانشگاه‌ها تا ۲۸ آبان ماه تمدید شد.

وی خاطرنشان کرد: مهلت پایانی ثبت‌نام در این تکمیل ظرفیت امروز یکشنبه ۲۶ آبان ماه اعلام شده بود که برای رفاه حال داوطلبان تا دو روز دیگر تمدید شد.

برخی دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی تقاضای تکمیل ظرفیت در تعدادی از کدرشته محل‌های خود را دارند و داوطلبانی که در این آزمون ثبت‌نام کرده و در جلسه امتحانی حاضر بوده‌ و همچنین نمره کل آنها بالاتر از نمره صفر (۰) در هر کد ضریب باشد، بر اساس ضوابط و شرایط مندرج در دفترچه‌های راهنمای آزمون در سال ۹۸ از روز پنجشنبه ۲۳ آبان ماه می‌توانستند به مدت چهار روز به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور برای انتخاب کدرشته محل‌های مورد علاقه خود اقدام کنند.

گـزینش‌ نهایی در هر یک‌ از کدرشته‌ محل‌های تحصیلی‌ اعلام شده مطابق‌ شرایط و ضوابط مندرج‌ در دفترچه‌های‌ راهنمای شماره‌ یک و ۲ آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد ناپیوسته‌ سال‌ ۱۳۹۸ انجام‌ می‌شود.

آن‌ دسته‌ از داوطلبانی‌ که‌ اسامی‌ آنان‌ به‌ عنوان‌ پذیرفته‌‌شده‌ نهایی‌ در یکی‌ از کدرشته‌ محل‌های‌ تحصیلی‌ بورسیه‌ یا دارای‌ شرایط خاص‌ اعلام‌ شده ‌است، حق‌ انتخاب کدرشته محل‌های مندرج در این اطلاعیه را ندارند.

چنانچه‌ هر یک ‌از داوطلبان که ‌فهرست‌ آنان‌ به‌ عنوان‌ پذیرفته‌شده‌ نهایی‌ از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام ‌شده (به‌ غیر از کدرشته محل‌های‌ بورسیه‌ و کدرشته‌ محل‌های‌ دارای‌ شرایط خاص‌ که‌ مطابق‌ بند ۲ فوق‌ حق‌ شرکت‌ ندارند) در ردیف‌ پذیرفته‌شدگان‌ هر یک ‌از کدرشته‌ محل‌ها قرار گیرند، قبولی‌ قبلی ‌آنان‌ (قبولی‌ اعلام‌ شده‌ قبلی) لغو ‌می‌شود که باید برای‌ ادامه ‌تحصیل‌ به‌ محل‌ قبولی‌ جدید مراجعه کنند.

نیمسال پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محل‌های مندرج در این اطلاعیه بسته به امکانات و نظر دانشگاه یا مؤسسه محل قبولی در اولین نیمسال تحصیلی ممکن خواهد بود.

در آن‌ دسته‌ از کدرشته‌های‌ امتحانی‌ که‌ ظرفیت‌ اعلام‌ شده‌ آن بیش‌ از یک‌ محل‌ تحصیل‌ باشد، داوطلبان‌ در صورت‌ تمایل ‌می‌توانند با توجه به مندرجات کارنامه، تمامی کدرشته‌ محل‌های‌ مورد علاقه‌ خود را (حداکثر تا ۲۰ کدرشته محل) به ترتیب‌ اولویت انتخاب کنند.

هر داوطلب‌ منحصراً مجاز به‌ انتخاب‌ کدرشته‌ تحصیلی‌ خواهد بود که‌ در آزمون کدرشته‌ امتحانی‌ مربوط شرکت‌ کرده‌ باشد.

بر اساس مندرجات دفترچه شماره دو آزمون مذکور در آن دسته از کدرشته محل‌های مربوط به رشته‌های امتحانی دارای آزمون عملی و تشریحی که پذیرش دانشجو برای آنها در دوره‌های پردیس خودگردان، پیام‌نور، غیرانتفاعی، مجازی و مشترک صورت می‌پذیرد، تمام متقاضیان رشته‌های ذیربط در صورتی که واجد سایر شرایط باشند حتی در صورتی که در آزمون عملی یا تشریحی شرکت نکرده باشند نیز می‌توانند نسبت به انتخاب این قبیل کدرشته‌ها اقدام کنند.

کد خبر 463622

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =