کارشناس سازمان هواشناسی گفت: پیش‌بینی می‌شود دوشنبه ۲۷ آبان ماه شدت بارش‌ها در تهران بیشتر شده و از حوالی ظهر دوشنبه تا ظهر سه‌شنبه شاهد بارش باران و برف در تهران خواهیم بود.

تهران - روز برفي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، فریبا گودرزی روز یکشنبه گفت: وضعیت جوی امروز تهران، ابری تا نیمه ابری و گاهی بارش باران و برف و مه رقیق است و از فردا ظهر تا ظهر سه‌شنبه هم بارش برف، شدت بیشتری پیدا می‌کند.

  • بارش در سواحل خزر شدت می‌گیرد

وی با اشاره به اینکه تا پایان هفته بارش‌ها در سواحل خزر ادامه دارد و بر روی ارتفاعات البرز مرکزی هم بارش برف و باران به شکل پراکنده داریم، ادامه داد: از بعد از ظهر دوشنبه تا ظهر سه‌شنبه در بخش‌های سواحل دریای خزر شاهد شدت بارش‌ها خواهیم بود.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز با ادامه فعالیت سامانه بارشی در جنوب و غرب رگبار باران و گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی را خواهیم داشت. بخش‌هایی از مرکز و شرق کشور هم مانند اصفهان، یزد، دامنه‌های زاگرس مرکزی، قم، شرق لرستان برف و باران دارند.

وی تاکید کرد: شدت بارش‌ها امروز در شمال خلیج فارس، بوشهر و جنوب خوزستان است که به شکل رگبار و رعد و برق خواهد بود. چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد و شمال فارس هم برفی و بارانی خواهد بود و احتمال رخداد سیلاب و آبگرفتی در این مناطق وجود دارد.

گودرزی بیان داشت: روز دوشنبه، گستره فعالیت سامانه علاوه بر این مناطق، شرق و شمال شرق و همین‌طور دامنه‌های جنوبی در سمنان را هم درگیر می‌کند. برای روز دوشنبه در کهگیلویه و بویراحمد و غرب فارس و بوشهر بارش‌ها شدیدتر می‌شود.

وی ادامه داد: از روز سه‌شنبه از شدت بارش‌ها کم می‌شود و فعالیت آن در جنوب و نیمه شرق کشور بیشتر خواهد شد. روز چهارشنبه هم روی نوار شرقی درگیر این وضعیت جوی است و اواخر این روز سامانه از کشور خارج می‌شود.

گودرزی با اشاره به گرم‌ترین و سردترین مرکز استان گفت: همدان با ۹ درجه کمتر از صفر سردترین مرکز استان و اهواز با ۲۷ درجه، گرم‌ترین مرکز استان در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

کد خبر 463613

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار