معاون سازمان حج و زیارت گفت: دارندگان فیش حج تمتع باید اطلاعات شخصی خود را در سامانه حج و زیارت به‌روزرسانی کنند؛ چراکه در غیر این صورت از ثبت‌نام در کاروان‌های اعزامی بازمانده و سفر آنان به حج انجام نخواهد شد.

كعبه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، اکبر رضایی، معاون سازمان حج و زیارت با بیان این مطلب افزود: متقاضیان ثبت‌نام‌کننده که از طریق بانک ملی برای سفر به حج تمتع وجه لازم را واریز و نام‌نویسی کرده‌اند و اکنون در نوبت هستند، باید برای هماهنگی و برنامه‌ریزی‌های مربوطه اطلاعات فردی خود را نیز بروزرسانی کنند.

وی اظهار داشت: بروزرسانی اطلاعات زائران حج تمتع علاوه بر اینکه موجب ایجاد هماهنگی و برنامه‌ریزی دقیق‌تر خواهد شد، دسترسی سازمان حج و زیارت به زائران به منظور اطلاع‌رسانی و ارائه آموزش‌های مجازی را نیز فراهم خواهد کرد.

رضایی با بیان اینکه اطلاعات موجود دارندگان فیش‌های حج عموما مربوط به بیش از یک دهه قبل بوده و بسیاری از این افراد علاوه بر تغییر مکان محل سکونت، شماره‌های تلفن خود را نیز تغییر داده‌اند، تصریح کرد: بروزرسانی اطلاعات فردی دارندگان فیش‌های اعزام به حج تمتع لازم و ضروری است و این مهم حتما باید انجام شود.

معاون سازمان حج و زیارت، دارندگان فیش‌های اعزام به حج تمتع را یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر عنوان کرد و گفت: اگر سالانه حدود ۹۰ هزار زائر برای حج تمتع به عربستان اعزام شوند، آخرین کاروان این تعداد حدود ۱۲ سال دیگر اعزام خواهد شد.

رضایی با اشاره به اینکه در مذاکره با عربستان برای حج ۹۹ به دنبال افزایش سهمیه اعزام زائران خواهیم بود، اظهار داشت: امسال حدود ۸۸ هزار زائر ایرانی برای انجام مناسک حج راهی عربستان شدند.

کد خبر 463483

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =