مشروح گفتگوی اختصاصی با کلارنس سیدورف، ستاره پیشین فوتبال جهان ساعت ۲۳ امروز پنجشنبه از برنامه فوتبال ۱۲۰ روی آنتن شبکه ورزش می‌رود.

كلارنس سيدورف در فوتبال 120

به گزارش خبرنگار همشهری آنلاین، سیدورف که در سفری تفریحی به ایران آمده بود، پیش از ترک تهران مقابل دوربین سازندگان فوتبال ۱۲۰ نشست و در آن از زندگی شخصی و دوران حضور حرفه‌ای در دنیای فوتبال گفت. این گفتگو ساعت ۲۳ در بخشی از برنامه امروز پنجشنبه ۲۳ آبان پخش می‌شود.

ستاره پیشین تیم‌های باشگاهی آژاکس، سمپدوریا، رئال‌مادرید، اینترمیلان، آث‌میلان و تیم ملی فوتبال هلند در این گفتگو از دلیل تعداد کم بازی‌های ملی (۱۴ سال و ۸۷ بازی)، چگونگی منتقل شدن به رئال، آرایش خاص موهایش در دوران حضور در زمین فوتبال و ده‌ها موضوع جذاب دیگر حرف زده است.

سیدورف ۴۳ ساله در ۶۴۰ بازی باشگاهی ۱۰۰ گل زد و ۱۱ گل ملی هم در کارنامه دارد. او فوتبال حرفه‌ای را در ۱۹۹۲ با آژاکس آغاز کرد و با این تیم قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد. بعد به رئال رفت و این افتخار را تکرار کرد و در دوره ۱۰ ساله حضور در میلان هم دو بار دیگر قهرمانی اروپا را جشن گرفت. سیدورف دو سال پایانی فعالیت در زمین فوتبال را در بوتافوگو در برزیل گذراند و پس از ۵۸ بازی و زدن ۱۶ گل در ۲۰۱۴ بازنشسته شد.

شاید بزرگ‌ترین حسرت فوتبالی این بازیکن دوست‌داشتنی نداشتن حتی یک افتخار با تیم ملی هلند باشد. هر چند خودش هم در دوران سرمربیگری در میلان و تیم ملی کامرون به افتخاری نرسید. سیدورف در مدت حضور در تهران با برخی چهره‌های فوتبالی از جمله علی دایی دیدار کرد. او به بهشت امام رضا(ع) هم سر زد و با گروهی از ۱۵۰ قهرمان یوسف اصلانی پا به توپ شد.

کد خبر 463243

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =