همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی برای پرورش خلاقیت کودکان و آشنایی آنها با دنیای فناوری نوین، کارگاه «قصه گویی با داستانپ» در فرهنگسرای فناوری اطلاعات برگزار می شود.

قصه گويي

همشهری آنلاین- بهاره خسروی: رئیس فرهنگسرای فناوری اطلاعات با اعلام این خبر گفت: «این کارگاه با همکاری گروه استارتاپ «داستانپ» برای کشف استعداد کودکان و پرورش نبوغ ذهنی آنها در دنیای مدرن و دیجیتالی برگزار می شود.»

به گفته «پوریا سیم­چی»، معرفی قومیت های کهن ایرانی، نوع پوشش و آداب و رسوم آنها و همچنین آشنایی با ادبیات و اسطوره های ارزشمند کشورمان از دیگر اهداف اجرای این گارگاه قصه گویی است. او درباره جزییات  کارگاه قصه گویی با داستانپ افزود : «کارشناسان قصه گویی با پوشش های محلی ایرانی میان کودکان حاضر می­شوند و برای آنها قصه های عامیانه از ایران باستان و ادبیات غنی کشورمان روایت می کنند. همچنین برای ایجاد علاقه و ترغیب حس مشارکت کودکان از آنها دعوت می­شود تا در پایان داستان برداشت ذهنی خود را نقاشی کنند. این نقاشی ها پس از جمع­آوری با استفاده از نرم افزار «داستانپ» تبدیل به انیمیشن می شوند و در اختیار کودکان قرار می گیرند.»

شرکت در این برنامه برای کودکان ۴ تا ۹ سال آزاد و رایگان است. سیم­چی در ادامه از والدین علاقه­مند به کشف استعداد های فرزندانشان و حضور در این برنامه فرهنگی دعوت کرد روز یکشنبه ۲۶ آبان ساعت۱۰به فرهنگسرای فناوری اطلاعات واقع در تقاطع خیابان‌های جمهوری اسلامی و کارگر مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۶۶۹۰۲۱۳۴ تماس بگیرند.

کد خبر 462842

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان