وزیر آموزش‌ و پرورش اعلام کرد: طرح رتبه‌بندی فرهنگیان به‌محض تصویب در هیات وزیران، در کمترین زمان اجرا خواهد شد.

محسن حاجي ميرزايي، هوم‌پيج

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در خصوص اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان، اظهار کرد: طرح رتبه‌بندی از اولویت‌های کاری وزارت آموزش‌ و پرورش است و همکاران ما در حال پیگیری این موضوع هستند.

وی افزود: اعتبار این طرح پیش‌بینی‌شده و به‌محض اینکه آیین‌نامه آن به تصویب هیات وزیران برسد ظرف دو هفته پس از تصویب اجرا می‌شود.

حاجی میرزایی تصریح کرد: آیین‌نامه این طرح در هیات دولت در حال بررسی است و ایرادات آن در کمیسیون اجتماعی دولت رفع شده است. سه جلسه در این مورد برگزار شده و مباحث آن جلسات به نتیجه رسید. اکنون کار رتبه‌بندی تمام ‌شده و در دستور دولت قرار گرفته است. با قول مساعد دولت به‌سرعت در دستور برای اجرا قرار خواهد گرفت‌.

وی افزود: در آیین‌نامه رتبه‌بندی، فرهنگیان در ۵ رتبه متناسب با مدرک تحصیلی و سابقه صلاحیت‌های تخصصی و حرفه‌ای تقسیم می‌شود و انتقال از یک رتبه به رتبه دیگر طبق شرایط اجرا خواهد شد. به دلیل اینکه اعتبار پیش‌بینی ‌شده برای نیمه دوم سال ۹۸ است، به‌محض تصویب آن، اعمال افزایش‌ها از ابتدای مهر ۹۸ است و افرادی که با وزارت آموزش‌ و پرورش همکاری کردند از مزایای این آیین‌نامه در قالب چارچوب بهره‌مند خواهد شد.

وزیر آموزش‌ و پرورش درباره پرداخت حق‌التدریس و اضافه‌کار فرهنگیان نیز گفت: مطالباتی از گذشته بوده است که در سال ۹۷ مجموعه آنان اعم از پاداش پایان خدمت بازنشستگان، حق‌التدریس‌های آموزش یاران و مستمری پرداخت ‌شده و در سال ۹۸ کارکنان و فرهنگیانی که به‌صورت رسمی و پیمانی بودند پایان ماه حقوق خود را گرفته‌اند اما چون اعتبار حق‌التدریس‌ها در بودجه سایر منظور می‌شود، پرداخت‌ها با تأخیر معمولاً همراه است امیدوارم این فاصله پرداخت‌ها کاهش پیدا کند و برای سال آینده تلاش شود که مطالبات معوق به وجود نیاید.

کد خبر 462425

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =