رئیس جمعیت هلال احمر با اعلام آمارهای جدید از زلزله آذربایجان شرقی، گفت: از میان ۵۸۴ مصدوم در حال حاضر ۱۷ نفر در بیمارستان بستری هستند.

زلزله

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، علی‌اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر از اسکان اضطراری ۳۱۰۰ نفر از سوی هلال احمر در پی زمین‌لرزه آذربایجان شرقی خبر داد و اعلام کرد که عملیات امداد و نجات به پایان رسیده است.

وی با بیان این که تاکنون ۷۷۶ چادر در میان زلزله‌زدگان توزیع شده است، گفت: حدود ۴۰۰ خانه تخریب شده و آسیب جدی دیده است. اما با توجه به نگرانی و اضطراب برخی از خانواده‌ها افرادی که خانه‌هایشان آسیب کمتری دیده‌اند نیز در چادر مستقر شده‌اند.

پیوندی با بیان این که چادر به اندازه‌ کافی در پایگاه‌های هلال احمر در میانه، سراب، ترکمانچای و ... وجود دارد، ادامه داد: با توجه به سرمای هوا، والور، پتو، موکت و غیره نیز در میان افرادی که اسکان اضطراری داده شده‌اند، توزیع شده است.

رییس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه بسته‌های غذایی ۷۲ ساعته نیز در میان زلزله‌زدگان توزیع شده است، گفت: از یکی دو روز آینده فرایند توزیع بسته‌های غذایی یک ماهه در میان زلزله‌زدگان آغاز خواهد شد.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه زلزله به ۱۷ روستا آسیب وارد کرده است، اظهار کرد: ۷ روستا نیز تخریب شده است که روستای ورنکش بیشترین خسارت را دیده است و متاسفانه ۵ نفر تمام جان‌باختگان زلزله در این روستا بوده است.

وی در مورد شمار مصدومان نیز خاطرنشان کرد: از میان ۵۸۴ مصدوم در حال حاضر ۱۷ نفر در بیمارستان بستری هستند و مابقی یا از بیمارستان ترخیص شده یا از همان ابتدا خدمات درمانی را به شکلی سرپایی در محل دریافت کرده‌اند.

وی دغدغه اصلی مردم را اسکان موقت زلزله‌زدگان برشمرد و گفت: تا به این لحظه بیش از ۱۵۰ پس‌لرزه در این منطقه رخ داده و از این رو زلزله‌زدگان دارای ترس و وحشت هستند که امیدواریم به سرعت با همکاری بنیاد مسکن، استانداری و ... فرایند اسکان موقت و بازسازی منازل نیز آغاز شود.

کد خبر 462231

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار