شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد که کیفیت هوای تهران در اوایل و اواخر وقت روز شنبه ۱۸ آبان ماه کاهش پیدا می‌کند و هم‌اکنون نیز در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم می‌شود

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که در نخستین ساعات صبحگاه روز شنبه ۱۸ آبان ماه با تداوم شرایط جوی پایدار و افزایش تردد خودروها در نخستین روز هفته، غلظت ذرات معلق در بیشتر مناطق افزایش پیدا می‌کند و سبب کاهش کیفیت هوای پایتخت خواهد شد.

به‌تدریج با رشد ناپایداری جوی و وزش باد در طی روز، شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم می‌شود و احتمال می‌رود شرایط مطلوب کیفیت هوا را به دنبال داشته باشد. در اواخر وقت شنبه با کاهش میزان ناپایداری جوی همراه با افزایش حجم ترافیک، تجمع آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق در بعضی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود. اگرچه وزش باد شامگاه شنبه در بهبود نسبی کیفیت هوای شهر تهران مؤثر خواهد بود.

با کاهش ناپایداری جوی تا نخستین ساعات روز یکشنبه ۱۹ آبان، شرایط برای تجمع موقتی آلاینده‌ها در ساعات اوج ترافیک صبحگاهی مهیا خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در برخی مناطق در شرایط نامطلوب قرار بگیرد. برقراری جو آرام و آسمان صاف طی روز یکشنبه پراکندگی آلاینده‌ها را محدود می‌کند همچنین در ساعات اوج ترافیک شبانگاهی، بر غلظت ذرات معلق افزوده می‌شود و به‌ تبع آن کیفیت هوا را در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد داد.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۰ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس بود. این شاخص هم‌اکنون ۱۱۱ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

کد خبر 462189

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =