رئیس کمیسیون امور بین‌المللی شورای فدراسیون روسیه اعلام کرد: آمریکا با ساخت پایگاه نظامی در سوریه در واقع حق حاکمیت و استقلال مردم این کشور را زیر پا می‌گذارد و جالب است که غربی‌ها به این واقعیت تلخ و اقدام غیرقانونی هیچ اهمیتی نمی‌دهند.

کنستاتین روسیه

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، «کنستانتین کاساچوف»، رئیس کمیسیو امور بین‌الملل شورای فدراسیون روسیه چهارشنبه ۱۵ آبان در فیس‌بوک خود نوشت: هیچ خبری از واکنش متحدان اروپایی آمریکا در ناتو که در پارلمان اروپا بسیار دوست دارند از برتری قانون سخن بگویند به گوش نمی‌رسد.

کاساچوف اقدامات اخیر آمریکا در سوریه را به احداث پایگاه در کوزوو تشبیه کرد که پس از بمباران یوگسلاوی سابق در سال ۱۹۹۹ رخ داد و آمریکا در آن زمان دومین پایگاه بزرگ خود در اروپا را در این منطقه مستقر کرد.

او گفت: ما می‌دانیم که آمریکا برای تامین هزینه حضور نظامیان خود در سوریه میادین نفت این کشور را اشغال می‌کند اگر چه بهانه آنها جلوگیری از گسترش داعش و در اختیار گرفتن میادین نفتی توسط تروریست‌ها است.

گفتنی است، رسانه‌ها اعلام کردند که آمریکا درحال احداث دو پایگاه نظامی در استان دیرالزور سوریه است و «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا نیز گفته که نیروهای این کشور قرار است از این پایگاه امنیت میادین نفت سوریه را تامین کنند.

مقام‌های روس در چند هفته اخیر، آمریکا را به سرقت نفت سوریه متهم کرده‌اند و خواستار پایان دادن به این اقدام تبهکارانه شده‌اند.

«سرگئی لاوروف»، وزیر امور خارجه روسیه به تازگی به بی‌توجهی آمریکا برای مبارزه با گروه تروریستی داعش اشاره و خاطرنشان کرد: واشنگتن برروی میادین نفتی سوریه تمرکز کرده است.

او به کنایه گفت: آمریکا می‌خواهد از میادین نفتی سوریه محافظت کند تا مردم سوریه نتواند به این میادین دست یابد.

کد خبر 461963

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =