سخنگوی قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان نیروهای مسلح خبر داد که مقرر شده است از توانایی‌ها و ظرفیت‌های دانش‌آموزان پسر در دوره سربازی بیشتر استفاده شود.

سربازی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، بیست و پنجمین جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه صبح امروز با حضور نمایندگانی از نیروهای مسلح و دستگاه‌ها و نهادی دولتی و... برگزار و در آن مساله پیوند آموزش و پرورش و نیروهای مسلح و نیز آموزش‌های قبل از اعزام به سربازی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.  

سردار موسی کمالی سخنگوی قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان نیروهای مسلح با اشاره به جلسه مذکور، با بیان این‌که برخی از افراد تصور می‌کنند فضا برای خدمت سربازی دانش‌آموزان هنرستانی وجود ندارد، گفت: این تصور در حالی است که ظرفیت‌های زیادی برای دوران سربازی این افراد در نیروهای مسلح وجود دارد.  

وی افزود: طبق آماری که ما در اختیار داریم، در حال حاضر ۹۴۵ هزار دانش‌آموز در ۲۰۳ رشته در ۶۹۶۱ هنرستان کشور در حال تحصیل هستند که ۶۳ درصد از آنان، معادل ۵۹۵ هزار نفرشان را دانش‌آموزان پسر شامل می‌شوند که باید تکلیف سربازی‌شان را مشخص کنند.

این مقام مسئول بیان کرد: در همین راستا نیز برای سربازی این افراد برنامه‌ریزی‌هایی را انجام داده‌ایم و بنا شده است که در دوران سربازی از مهارت‌ها و توان آنها متناسب با تخصصی که دارند، بهره ‌گرفته شود. پس از پایان دوره خدمت سربازی هم گواهی معتبر در کنار کارت پایان خدمت به آنان ارائه خواهد شد و از حمایت‌های قرارگاه مهارت‌آموزی برای فعالیت در حوزه مورد علاقه خود برخوردار خواهند بود.

سردار کمالی با بیان این‌که سال قبل ۱۸۰ هزار دانش‌آموز هنرستانی موفق به اخذ مدرک دیپلم شده‌اند، ادامه داد:‌ این تعداد بین ۱۴۵۰ تا ۲ هزار ساعت آموزش مهارتی دیده‌اند که اگر وارد دانشگاه شوند، طبیعتا این آموزش‌ها بیشتر هم خواهد شد و نباید از این توان و پتانسیل موجود در دوره سربازی صرف نظر کرد. به همین دلیل هم ما به دنبال این هستیم که این افراد آموزش‌های دوران تحصیل خود را در دوره سربازی اجرایی کنند تا هم مدت سربازی موجب فراموشی این مهارت نشود و هم در این دوره فضای کافی برای تجربه در اختیار داشته باشند.

وی از برنامه‌ریزی برای ساماندهی اطلاعات این افراد نیز خبر داد و گفت: بنا شده است در قالب طرح «قدر» اطلاعات این افراد از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا جمع‌آوری و ثبت شود که هنگام اعزام به سربازی از همان ابتدا در تقسیم‌بندی و یگان‌های این افراد موارد لازم مدنظر قرار بگیرد.

به گفته سخنگوی قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان نیروهای مسلح، اجرای این طرح‌ها و ارائه چنین تسهیلاتی برای سربازی دیگر افراد نیز وجود دارد که به‌زودی در مورد جزئیات قطعی آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

کد خبر 461680

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها