دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
۰ نفر

۱۳ فروردین ۹۸ با شدت گرفتن باران‌های بهاری پایه‌های اصلی پل تاریخی کن فروریخت و تا امروز با وجود وعده وعیدهای مسئولان خبری از بازسازی آن نیست.

پل کن

«عبدالله درویش» یکی از معتمدان محله کن که پیگیر بازسازی این پل قدیمی است به خبرنگار همشهری محله می‌گوید: «اواخر فروردین در جلسه‌ای با حضور شهردار منطقه، باغداران و متولیان پل مقرر شد بازسازی پل در اولویت قرار گیرد. شهردار وقت منطقه تأکید کرد به دلیل اینکه بخشی از رودخانه در حریم منطقه ۲۲ قرار دارد باید این بازسازی با مشارکت شهرداری منطقه ۲۲ انجام شود و متولیان سازمان میراث فرهنگی حضور داشته باشند تا روند بازسازی تنها پل آجری تهران بررسی شود. بعد از این تاریخ تا امروز مسئولان شهرداری به همراه اعضای شورای‌شهر و کارشناسان سازمان میراث فرهنگی چندین بار از این پل بازدید کرده‌اند، ولی متأسفانه هنوزخبری از شروع مرمت پل آجری نیست.»

فصل پاییز و بارش دوباره باران‌های فصلی خطر از بین رفتن کامل پل حاج محمدعلی کنی را افزایش داده است.

«علیرضا بزرگی» دبیر شورایاری محله کن می‌گوید: «الان وضع پل به مویی‌بند است. این پل تاریخی سال گذشته به ثبت ملی رسیده است و از بناهای تاریخی دوره قاجار محسوب می‌شود اهالی محله کن خاطرات زیادی از این پل دارند. در جلسه‌ای که با اعضای شورایاری و معتمدان محله برگزار کردیم تصمیم گرفته شد در صورتی که مسئولان اقدامات لازم را در اسرع وقت انجام ندهند با جمع‌آوری کمک‌های مردمی و مشارکت اهالی پل را مرمت کنیم.»

«فریدون حیدری» شهردار منطقه ۵ نیز در این باره می‌گوید: «در بازدیدی که همراه «حجت نظری» عضو کمیسیون فرهنگی واجتماعی شورای‌شهر تهران از پل تاریخی محله کن داشتیم قرار شد تا به سرعت عملیات مرمت پل آغاز شود. خوشبختانه پیمانکار مربوطه انتخاب شده و به‌زودی داربست‌های لازم برای مقاوم‌سازی پایه‌های پل نصب می‌شود.»

کد خبر 461612

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha