همشهری آنلاین: پلیس تایلند در جستجوی زنی ۲۸ ساله است که با وعده دادن سود ۹۳ درصدی کلاه حدود سه هزار نفر را برداشته و بیش از ۲۸ میلیون دلار به جیب زده است.

زن كلاهبردار تايلندي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین، وانتانی تیپاوت که بیشتر با نام ما مانی شناخته می‌شود، متهم است با دادن وعده‌های دروغ سر هزاران شهروند تایلندی را کلاه گذاشته و ۸۶۱ میلیون بات (معادل ۲۸.۳ میلیون دلار) از دارایی‌های آنها را بالا کشیده است. در مجموع ۲۹۷۷ نفر فریب وعده سود ۹۳ درصدی او را خورده‌اند و گفته می‌شود نامزد ۲۰ ساله مانی به نام متی چینپا هم در این کلاهبرداری بزرگ نقش داشته است.

پلیس تایلند روز جمعه به یک طلافروشی تقلبی در یکی از شهرهای شمالی این کشور حمله کرد؛ جایی که مانی آن را راه انداخته بود تا خیال سرمایه‌گذاران را درباره زندگی فوق‌اشرافی و ثروت افسانه‌ای خود قانع کند. بسیاری از فریب‌خورده‌ها سرمایه‌گذاری خود را در شرکت مانی با فقط هزار بات تایلند آغاز کرده بودند و فکر می‌کردند این سرمایه‌ها قرار است در دو صنعت لوازم آرایشی و فیلمسازی هزینه شود.

البته بودند کسانی که میلیون‌ها بات به زن کلاهبردار پول داده بودند و برخی از آنها پس از دریافتن واقعیت حتی تا مرز خودکشی هم پیش رفته‌اند. پلیس تایلند روز پنجشنبه تصاویر طلافروشی قلابی تیپاوت را در صفحه تحت‌تعقیب‌ترین جنایتکاران این کشور در فیس‌بوک بارگذاری کرد که نشان می‌داد این طلافروشی صرفا بخشی از یک اتاق شبیه دفاتر کار بوده است. مانی بسیاری از عکس‌های خود را در این مکان گرفته بود.

با وجود اقدام پلیس در آگاه‌سازی مردم و توقیف اموال مانی، زن کلاهبردار همچنان به فعالیت در شبکه‌های اجتماعی ادامه می‌دهد. او روز پنجشنبه در یکی از صفحه‌های شخصی خود نوشت: «فکر می‌کردید بتوانید مرا به دام بیندازید و همه چیزم را بگیرید؟ این کار را بکنید. من همیشه می‌توانم بیشتر پول دربیاورم. زندان جای کسانی است که مبارزه نمی‌کنند. من همواره مبارزه می‌کنم و کسی نیستم که رسانه‌ها می‌گویند.»

کد خبر 461250

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =