همشهری آنلاین: مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی گفت: تقویت سازوکارهای اصلاح موانع سرمایه‌گذاری در حوزه‌ صنایع معدنی است.

حسين زاده

به گزارش همشهری آنلاین، دکتر بهمن حسین‌زاده طی گفتگویی رسانه‌ای در حاشیه افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه معدن و صنایع معدنی گفت: از نگاه تصمیم‌سازان؛ "معدن"، محور توسعه اقتصادی دهه آینده نام گرفته است. از این رو ضرورت برنامه‌ریزی بلندمدت جهت ارتقاء سطح سرمایه‌گذاری، افزایش نرخ اشتغال‌زایی، توسعه اکتشافات معدنی و فعال‌سازی و احیا توسعه معادن کوچک، ایجاد زیر ساخت‌های لازم به منظور نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی برای استفاده مطلوب از معادن؛ نیاز امروز ماست، تا تحولات چشم‌گیری را در بخش رونق صادرات معدنی با بسترسازی نقشه راه معدنی شاهد باشیم.

دکتر حسین‌زاده فراهم آوردن بستر مناسب جهت انتقال بیشتر فناوری‌ها و ایجاد ارتباطات تجاری جدید با تقویت روابط قبلی و نمایش آخرین تحولات و دستاوردهای علمی، فنی و صنعتی کشورهای شرکت کننده در نمایشگاه معدن را از اهداف مهم انگیزه‌های برگزاری پانزدهمین نمایشگاه معدن دانست و افزود: کشورمان ضمن بهره‌مندی از ذخایر غنی و پتانسیل بالا در بخش معدنی، در چنین رویداد صنعتی و نمایشگاهی می‌تواند مزیت‌ها و فرصت‌ها را در معرض دید سرمایه گذاران داخلی و خارجی قرار دهد.

ریس هیت مدیره و مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی؛ در بخش پایانی این گفتگو؛ خاطرنشان کرد: برگزاری نمایشگاه "ایران کان مین ۲۰۱۹" از جمله‌ برنامه‌های همزمانی است که طی آن؛ پژوهشگران و دست اندرکاران با آخرین نوآوری و دستاوردهای علمی صنعتی مطلع خواهند شد. این نشست‌های تخصصی معدن و صنایع معدنی توسط اساتید و صاحب‌نظران این رشته برگزار می‌شود.

کد خبر 461054

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اقتصاد كلان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha