همشهری آنلاین: معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با صدور ابلاغیه‌ای خواستار حذف موانع فلزی پیاده‌روها و رفع موانع پایانه‌های اتوبوس و تاکسی برای تردد راحت‌تر معلولین شد.

پور سيد آقايي 833

ایسنا نوشت: محسن پورسیدآقایی، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با اعلام ابلاغ بخشنامه‌ای در مورد حذف موانع فلزی پیادهروها، موانع پایانه‌های اتوبوس و تاکسی و بهسازی ایستگاه‌های BRT گفت: با توجه به برگزاری هجدهمین جلسه ستاد مناسب‌سازی فضاهای شهری برای معلولین و همچنین در پیش رو بودن ۱۲ آذر روز جهانی معلولین از شهرداران مناطق ۲۲ گانه درخواست شد که نسبت به مناسب‌سازی فضاهای حمل‌ونقل شهری برای معلولین اقدام کنند.

وی با بیان اینکه بر این اساس حذف موانع فلزی در پیاده‌روها و گذرگاه‌ها که امکان تردد معلولین ویلچری را دشوار و غیرممکن می‌کند، ضروری است؛ گفت: در برخی از پایانه‌های اتوبوس و تاکسی در سطح منطقه، سازه سرپناه با موانع دیگری مانع از عبور فرد معلول بر روی سکو می‌شود که می‌بایست این مسئله حل شود.

پورسیدآقایی افزود: بهسازی ایستگاه‌های BRT نیز در دستور کار قرار دارد و این در حالیست که از شهرداران مناطق درخواست شده است که گزارش کامل اقدامات صورت گرفته را به همراه عکس، فیلم و آدرس مربوطه در اختیار معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران قرار دهند تا به صورت مستند در جریان روند بهسازی باشیم.

وی با بیان اینکه این تصمیمات محصول جلسه ستاد مناسب‌سازی فضای شهری برای معلولین است، گفت: این جلسه با حضور زهرا نژادبهرام عضو شورای شهر تهران و نمایندگان سازمان‌های حامی معلولین برگزار شد.

کد خبر 461052

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار