همشهری آنلاین: مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران در تشریح علت انسداد تونل امیرکبیر در پی بارش‌های دوشنبه شب ۶ آبان گفت: این انسداد نه به دلیل آبگرفتگی که به دلیل حل مشکلات فنی که از قبل از بارندگی هم آغاز شده بود انجام شد و برای جلوگیری از ورود آب از بزرگراه امام علی به داخل تونل از تردد خودروها جلوگیری کردیم.

تونل امیرکبیر

اصغر عطایی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: میانگین بارش شب گذشته در شمیرانات طی یک ساعت حدود ۳۲ میلی متر بود و در ایستگاه هواشناسی مهرآباد نیز ۱۷ میلی متر بارش ثبت شده است. در حقیقت در شمیرانات در ۲۰ دقیقه حدود ۳۰ میلی متر بارش باران داشتیم که سیل کمی اتفاق افتاد به این ترتیب حجم بارش‌ها بسیار زیاد بود.

وی افزود: با توجه به اینکه از قبل تمهیدات توسط معاونت خدمات شهری اندیشیده شده بود در این بارش نیز برای رودخانه‌ها، مسیل‌ها و کانال‌های شهر تهران هیچ مشکلی ایجاد نشد و در برخی از آنها تنها ۱۰ تا ۲۰ درصد حجمشان آب وجود داشت این درحالی است که اگر برای مسیل‌ها و کانال‌ها مشکلی ایجاد شود شهر دچار حادثه می‌شود.

عطایی ادامه داد: آبگرفتگی‌های جزئی که پیش آمد مربوط به انهاری بود که اصطلاحا شبکه فرعی شهر را تشکیل می‌دهند. ۸ موردی که راهنمایی و رانندگی اعلام کرده بود حدود ۵ مورد بود که موضوعات فنی بودند و از روزهای قبل برآورد کرده بودیم و در بارش تهران نیز که حجم زیادی هم داشت این نقاط تحت فشار قرار گرفتند و پس از بازدیدهای میدانی مقرر شد این محل‌ها بعد از کاهش بارش مورد بررسی قرار گیرند و معایب آنها برطرف شود.

وی تاکید کرد: دیشب هم بر اساس اعلام قبلی در آماده باش کامل قرار داشتیم و این آمادگی بر اساس پیش‌بینی ادامه بارش‌ها تا روز چهارشنبه تا پایان هفته کلیه نیروها در آماده باش خواهند بود؛ مدیران ارشد شهرداری هم به همراه ۱۵ هزار نیروی خدمات شهری دیشب حضور داشتند و ارتباط تنگاتنگی هم میان نیروهای شهرداری و پلیس راهنمایی و رانندگی ایجاد شد به شکلی که هر نقطه‌ای آبگرفتگی جزیی اعلام می شد توسط راهور نیروهای خدمات شهری در سریع‌ترین زمان ممکن اعزام می‌شدند.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اتمام بارش‌های شب گذشته در ساعت ۲۱:۳۰  گفت: نیم ساعت پس از این زمان به هیچ عنوان آبگرفتگی در شهر وجود نداشت، مگر یک مورد آبگرفتگی که درحقیقت آبگرفتگی نبود. در تونل امیرکبیر نیز که به واسطه موضوعات فنی از قبل هم در حال کار روی آن بودیم تا حل مشکلات محقق شود تونل را مسدود کردیم که آب داخل تونل نرود.

وی افزود: به جز این مورد در هیچ کجا آبگرفتگی نداشتیم و اکنون شرایط خوب است و آمادگی برای ادامه بارش‌ها حتی پرحجم‌تر وجود دارد.

رضا عباسی شهردار منطقه ۱۴ تهران نیز در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت آبگرفتگی بزرگراه امام علی (ع) و تونل امیرکبیر در پی بارندگی‌های شب گذشته پایتخت گفت: نزدیک به ۸۰ درصد آب ناشی از بارش‌های دیشب در بزرگراه امام علی (ع) مدیریت شد تا این آب به داخل تونل امیرکبیر منتقل نشود.

شهردار منطقه ۱۴ تهران افزود: کار جمع آوری آب‌های سطحی و شست‌وشوی تونل در ساعت ۴:۳۰ صبح امروز (سه شنبه ۷ آبان ماه) انجام شد و در حال حاضر مسیر برای تردد خودروهای سواری باز است.

کد خبر 460756

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار