همشهری آنلاین: مایکروسافت اعلام کرد هکرهای روسی در آستانه بازی‌های المپیک توکیو این بازی‌ها و آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ را مورد حمله قرار می دهند.

المپیک

فارس نوشت: به گفته مایکروسافت هکرهای روسی در گروهی موسوم به استرانسیوم (Strontium) در آستانه بازی های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ در توکیو ژاپن، سازمان های ورزشی و مقامات ضد دوپینگ را هدف قرار می دهند.

استرانسیوم که با نام Party Bear یا APT۲۸ نیز شناخته می شود، اغلب از دامنه های کاذب مایکروسافت برای اجرای حملات خود استفاده می کند. آنها از روش هایی مثل ارسال ایمیل های جعلی استفاده می کنند که معمولا از منابع مورد اعتماد فرستاده می شود.

تلاش برای استفاده از چندین رمز عبور رایج برای نفوذ به حسابها و سوءاستفاده از نقاط ضعف در سیستم عامل نیز از دیگر کارهاست.

مایکروسافت در این باره اعلام کرد تعدادی از این حملات موفقیت آمیز بوده و تعداد زیادی خیر. مایکروسافت به تمامی مشتریانی که در این حملات هدف قرار گرفته اند آگاهی داده و با کسانی که در جهت کمک به ما در جهت تأمین اعتبار یا سیستم های به خطر افتاده کمک کرده اند همکاری کرده است.

براساس گزارش بی بی سی، حملات سایبری ۱۶ سازمان در سه قاره پس از ۱۶ سپتامبر آغاز شد زمانی که آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (WADA) از ممنوعیت ورزشکاران روسی از تمامی رویدادهای مهم ورزشی خبر داد. این ممنوعیت می تواند شامل بازی های المپیک ۲۰۲۰ و جام جهانی ۲۰۲۲ باشد.

کد خبر 460743

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =