مجموع نظرات: ۰
دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷
۰ نفر

همشهری آنلاین: برخی خودروها از آزمون مراکز معاینه فنی موفق بیرون نمی‌آیند، آمارها نشان می‌دهد ۵ دلیل عمده بیشترین عامل مردودی این خودروها است.

معاینه فنی

به گزارش ایسنا، حسین مقدم، سرپرست ستاد معاینه فنی خودروهای تهران در خصوص تغییراتی در حدود مجاز آزمون سطح انتشار آلایندگی خودروها اظهار داشت: از چند ماه گذشته حدود مجاز اعلامی سازمان حفاظت محیط زیست که تعیین آن از وظایف قانونی آن سازمان است در یک آیتم تغییراتی داشته که به صورت سیستماتیک از ابتدای آبان ماه این تغییرات در سامانه سیمفا اعمال و اصلاح شده است.

سرپرست ستاد معاینه فنی خودروهای تهران با بیان اینکه  کلیه خودروها براساس حدود مجاز جدید مورد ارزیابی و کنترل قرار می گیرند، توضیح داد: در این حدود مجاز اعلامی تنها شاخص "لامبدا" تغییر کرده است.

وی در خصوص آمار مراجعات به مراکز در هفت ماه توضیح داد: از ابتدای سال تا پایان مهر ماه ۹۵۲ هزار دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه کرده اند که در مقایسه با سال گذشته آمار مراجعات تغییری نداشته است.

مقدم در مورد علل مردودی خودروها با بیان اینکه  ۳۹ درصد از خودروها به علت نقص فنی، جهت اخذ معاینه فنی بیش از یکبار به مراکز مراجعه کردند.  گفت:  ۳۲ درصد از خودروها در آزمون آلایندگی، ۸ درصد در آزمون هم راستایی چرخ ها، ۵ درصد در آزمون کمک فنر، ۱۲ درصد در آزمون تست ترمز و ۱۴ درصد در نواقص عیوب ظاهری مردود شدند.

وی همچنین در خصوص اقبال و استفاده شهروندان از سامانه نوبت دهی آنلاین با بیان اینکه حدود دو سال از راه اندازی این سامانه می گذرد و خوشبختانه در حال حاضر از کلیه ظرفیت های تعریف شده در این سامانه شهروندان استفاده می کنند و حتی زمان های تعیین شده ۳ تا ۴ روز پس از هر تاریخ تکمیل است. گفت: به نظر می رسد خدمات این سامانه در مدیریت طول صف و حداقل رساندن معطلی، به شهروندان کاملا معرفی شده وتعداد تماس های مردمی در هنگام قطعی این سامانه که گاها برای بروز رسانی توسط سازمان فناوری شهرداری تهران اتفاق می افتد موید این مسئله است.

کد خبر 460663

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی