همشهری آنلاین: سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران از سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه آسیب‌های اجتماعی برای جذب حداکثری افراد بی‌خانمان به گرمخانه‌ها دعوت کرد.

گرمخانه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از شهرنوشت، سید مالک حسینی در خصوص خدمات سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران در روزهای بارانی اخیر، گفت: همکارانم با مشارکت مددجوهایی که در گذشته زندگی در گرمخانه‌ها را تجربه کرده‌اند در ۴۸ ساعت گذشته بیش از ۵۰۰ پرس غذای گرم در بین افراد بی‌خانمان دره فرحزاد توزیع کردند.

وی با دعوت از سازمان‌های مردم‌نهاد و موسسات خیریه فعال در حوزه آسیب‌های اجتماعی برای جذب افراد بی‌خانمان به گرمخانه‌ها، افزود: با توجه به بارش‌هایی که در چند روز آینده پیش‌بینی شده است و همچنین کاهش محسوس دمای هوا، این نگرانی وجود دارد که افراد بی‌خانمان و کارتن‌خواب بدون سر پناه مانده و در معرض خطر جانی قرار بگیرند.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران ادامه داد: اتفاقات گذشته برای این افراد ذهنیت ایجاد کرده و جلب اعتماد بخشی از آنها که بیرون از گرمخانه‌ها و در پاتوق‌های نامناسب استقرار دارند را با مشکلاتی مواجه ساخته است.

حسینی افزود: با توجه به اینکه ظرفیت‌های لازم برای حضور تمام این افراد در گرمخانه‌ها مهیا شده است، اما برخی از آن‌ها از حضور در گرمخانه‌ها امتناع می‌کنند و ما نگرانیم با کاهش شدید دما با مشکل و خطر جانی مواجه شوند.

وی تاکید کرد: افراد کارتن‌خواب نسبت به موسسه‌های مردم‌نهاد اعتماد بیشتری دارند. به همین واسطه از آن‌ها و هر شخص یا نهاد با فعالیت داوطلبانه که دارای ظرفیت‌های لازم در این خصوص است درخواست داریم ما را برای جذب آن بخش از افراد بی‌سرپناه مانده و نیازمند حمایت که تاکنون برای حضور در گرمخانه‌ها امتناع کرده‌اند، یاری کنند.

حسینی اضافه کرد: این اشخاص حقیقی یا حقوقی می‌توانند آمادگی خود را از طریق شماره تماس ۵۵۵۵۲۲۱۲۲-۰۲۱ که به طور ۲۴ ساعته پاسخگو است، به ما اعلام کنند.

وی افزود: از این سازمان‌ها درخواست دارم تا ۴۸ ساعت آینده آمادگی خودشان را اعلام کنند تا بتوانیم با پیش‌بینی هواشناسی برای روزهای آینده و برودت هوا از ظرفیت داوطلبانه آن‌ها برای جذب افراد بی‌خانمان در گرمخانه‌ها استفاده کنیم.

کد خبر 460588

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =