همشهری آنلاین: رئیس مرکز کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ، به تشریح بایدها و نبایدهای ترافیکی در آب و هوای بارانی پرداخت.

تهران در هواي باراني

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، سرهنگ محمد رازقی رئیس مرکز کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرد: با توجه به این که شاهد آغاز بارندگی‌های فصل پاییز هستیم، به رانندگان وسایل نقلیه توصیه می‌شود با توجه کامل به مقابل برانند، سرعت مجاز و مطمئنه را رعایت کنند و در نظر داشته باشند با توجه به کاهش میدان دید راننده، رانندگی در این آب و هوا نیازمند دقت بیشتری است. 

رازقی افزود: رانندگان توجه کنند هنگام بارش باران، دید راننده محدود می‌شود و میدان دید وی کاهش پیدا می‌کند و احتمال بروز تصادف به مراتب بالاتر می‌رود. بنابراین لازم است تجهیزاتی مانند برف‌پاک‌کن، بخاری و ... که نقص آن‌ها می‌تواند بر دید راننده تاثیرگذار باشد، بازبینی و در صورت نیاز رفع نقص شوند.

رئیس مرکز کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ همچنین تأکید کرد: رانندگان به‌صورت کامل قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند. لازم است این افراد به‌طور ویژه سرعت مطمئنه را رعایت کنند و توجه کافی به جلو در زمان بارندگی را مد نظر داشته باشند. عابران پیاده نیز هنگام عبور از عرض خیابان به چراغ راهنمایی و عبور خودروها توجه کنند. همچنین موتورسواران حتماً از کلاه ایمنی استفاده کنند و قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را به‌طور کامل مدنظر قرار دهند تا شاهد وقوع سوانح رانندگی نباشیم.

  • رانندگان با سرعت مجاز رانندگی کنند

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ نیز به رانندگان توصیه کرد در ساعات خلوتی معابر با سرعت مطمئنه حرکت کنند تا در صورت مشاهده هرگونه خطر بتوانند به راحتی وسیله نقلیه را کنترل کنند.

سرهنگ مؤمنی در خصوص تصادف فوتی بامداد شنبه، ۴ آبان‌ماه، اظهار کرد: حدود ساعت ۲ بامداد امروز در مسیر جنوب به شمال خیابان فدائیان اسلام بعد از آزادگان یک دستگاه سواری پراید که راننده آن با سرعت بسیار بالایی در حال حرکت بود از محور خارج شد. راننده این خودرو که نتوانست وسیله نقلیه خود را کنترل کند، با در پارکینگ مرکز تجاری برخورد سنگینی کرد و بر اثر شدت ضربه در محل حادثه جان خود را از دست داد. راننده مردی حدود ٦٩ ساله بود.

سرهنگ مؤمنی به رانندگان توصیه کرد در ساعات خلوتی معابر با سرعت مطمئنه حرکت کنند تا در صورت مشاهده هر گونه خطر بتوانند به راحتی وسیله نقلیه را کنترل کنند. در زمان بارش نزولات آسمانی با توجه به لغزنده بودن معابر و کاهش دید راننده با سرعت کمتر از شرایط عادی رانندگی کند تا شاهد وقوع چنین حوادث دلخراشی در سطح معابر نباشیم.

کد خبر 460441

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار