همشهری آنلاین: یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: طرحی در کمیسیون در حال کارشناسی است که بیان می‌کند که پرداخت مهریه متناسب با توان ریالی پرداخت‌کننده باشد و مهریه به صورت ریالی محاسبه شود.

محمد کاظمی

به گزارش ایسنا، محمد کاظمی عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در واکنش به انتشار خبری مبنی بر این که مجلس، زندان برای مهریه را ممنوع کرده است؛  گفت: این چنین نیست. طرحی در کمیسیون در این خصوص در حال کارشناسی است که بیان می‌کند که پرداخت مهریه متناسب با توان ریالی پرداخت‌کننده باشد و مهریه به صورت ریالی محاسبه شود.

وی افزود: یعنی اگر مهریه خانمی سکه باشد، سکه به ریال محاسبه شود و متناسب با توان ریالی فرد پرداخت‌کننده دریافت شود. این ریال بر اساس نرخ بانک مرکزی تطبیق داده می‌شود. فرض کنید اگر سکه ۴ میلیون تومان است و توان فرد یک میلیون تومان باشد، در واقع یک چهارم سکه محاسبه می‌شود. این طرح صرفا به عنوان طرح اصلاح قانون اجرایی محکومیت‌های مالی در حال کارشناسی است.

وی همچنین در واکنش به خبر افزوده شدن موضوع اکراه شرایط طلاق ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی، بیان کرد: خیر، همچنین کاری در کمیسیون حقوقی و قضایی انجام نشده است.

کد خبر 460099

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =