همشهری آنلاین: ملی‌پوشان هندبال ایران دو روز پس از برد تاریخی مقابل کره‌جنوبی، در دومین بازی رقابت‌های قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک توکیو با بحرین بازی می‌کنند.

هندبال

به گزارش روابط عمومی فدراسیون هندبال، هندبالیست‌های ایران روز جمعه دست به کاری بزرگ زدند و در نخستین بازی خود کره جنوبی، دارنده ٩ عنوان قهرمانی آسیا و تیمی که ٧ دوره در المپیک سابقه حضور داشته را مغلوب کردند. این دیدار که نیمه نخست آن ١٣ بر ١٢ به سود ایران بود، در نهایت با حساب ٢۸ بر ٢۷ به نفع ملی‌پوشان کشورمان به پایان رسید.

دومین بازی هندبال ایران امروز یکشنبه (۲۸ مهر) راس ساعت ١٨:٣٠ مقابل تیم هندبال بحرین خواهد بود. بحرین تیمی است که تاکنون در ۱۵ دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا که هر دو سال یک‌بار انجام می‌شود شرکت کرده و ۴ بار به فینال راه یافته که در هر چهار فینال بازنده بوده و به مقام نایب‌قهرمانی بسنده کرده است.

این تیم در سه دوره اخیر همین بازی‌ها یعنی سال‌های ۲۰۱۴، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۸ فینالیست بوده و سال گذشته در حالی که در وقت قانونی با قطر، مدعی شماره یک قهرمانی آسیا برابر ۳۰ بود، در نهایت در وقت اضافه بازی را ۳۳ بر ۳۱ واگذار کرد و دوم شد.

کد خبر 459526

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =