همشهری آنلاین: حجت‌الاسلام محمدعلی زم که فرزند وی روز دوشنبه ۲۲ مهر دستگیر شد، یادداشتی با عنوان «اسیران توهم» خطاب به رئیس‌جمهوری اسلام ایران منتشر کرد.

زم محمد علي

محمدعلی زم که نامش با حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی گره خورده است، از زمان ریاست‌جمهوری حسن روحانی هر روز یک یادداشت خطاب به وی منتشر می‌کند و در آن به موضوع‌های مختلف اشاره دارد. وی این یادداشت‌ها را ابتدا در کانال تلگرامی‌اش منتشر می‌کرد اما بعد از فیلتر و ممنوع شدن تلگرام آن را در واتس‌اپ و اینستاگرام خود منتشر می‌کند.

حجت‌الاسلام زم امروز هم به روال همیشه یادداشتی خطاب به رئیس‌جمهوری نوشته و عنوان «اسیران توهم» را برای آن برگزیده است. متن کامل یادداشت وی از این قرار است:

«آقای رییس جمهور؛ سلام!
جناب رییس!
کانگورو، حیوان ناشناخته‌ایست که نخستین نمونه و نسل آن، حدود دویست سال پیش در استرالیا کشف شده و جزء حیوانات کیسه‌دار! به‌حساب آمده، و وجه تسمیه او هم مشخص نیست، فقط در افسانه تأییدنشده‌ای در برابر نام او گفته شده کانگورو یعنی؛ «هر چه بگویی چیزی نمی‌فهمم!» این حیوان که در وقت تولد در حد یک لوبیا وزن و قد دارد، در مدت کوتاهی اندازه‌اش به حدود ٢ متر و وزن ٩٠ کیلو می‌رسد و در هر شکم ٤ قلو می‌زاید! و در هیچ جای کره زمین تاکنون جز استرالیا یافت نشده است!

آقای رییس!
خصوصیت مشترک این حیوان با برخی انسان‌های ازخدابرگشته یا بهتر بگویم به‌خدانرسیده! در همین «گنگ و خنگی» است که در جلوی نام این حیوان قرار داده‌اند!

جناب رییس!
از زیبندگی‌های انسان شایسته در این زندگی و محیط زیست دنیایی آگاهی و فهم و بیداری است که هر کس بیشتر یافته باشد، امکان قرب به حقیقت و وصال به حق را بیشتر می‌یابد (هل یستوی الذین یعلمون و الذین لایعلمون/ آیا دانایان با جاهلان برابرند؟ سوره زمر: آیه ۹).
و آنان‌که در برابر حقیقت صف‌کشی دارند، نخستین نقصان آنها، سقوط از مراتب آگاهی است!

آقای رییس!
همه افتخار نظام و حاکمیت الهی، تدبیر و تنظیم  بسته‌های آگاهی برای طبقات اجتماعی و افراد گوناگون است تا کسی در فقدان آگاهی و روشنایی گرفتار جهل و ظلمت نگردد، همان‌گونه حضرت مولایمان جناب پیامبر اعظم(ص) حین بدرقه و عزیمت سرور دو سرای، حضرت ولی‌الله علی(ع) هنگام سفر به یمن فرمود: «یا علی! لو هدی الله بک رجلا خیر مما طلعت علیه الشمس/ اگر به‌واسطه تو کسی از گمراهی نجات بیابد، فایده و خیری افزون‌تر از تابش خورشید-که زایشگر زندگان و زندگی است- دارد!

جناب رییس!
«دکترین جهانی اسلام»، هدایت و حق‌پذیری است و انقلاب اسلامی پدیده هدایت‌بخشی در عصر آخرالزمان است (هدوا الی الطیب... قرآن کریم) و باید برای تبیین و تعمیم این دکترین، همه مغزافزارآفرینان، نرم‌افزارسازان و سخت‌افزارداران در سامانه کلان انقلاب جذب شده و جای داده شوند تا در اختیار منتظران و زمینه‌داران هدایت‌پذیری قرار گیرند!»

کد خبر 458985

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار