همشهری آنلاین: دادستان مرکز استان گلستان در کیفرخواست جدید خود در چهارمین جلسه دادگاه لیزینگ پرهام، خواستار مجازات اعدام برای متهمان به اتهام فی الارض شد.

ليزينگ پرهام

به گزارش ایسنا به نقل از دادگستری گلستان، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در چهارمین جلسه دادگاه پرهام از افزایش تعداد شاکیان این پرونده خبر داد و گفت: باز هم شکات جدیدی در هفته اخیر در دادسرای مرکز استان شکایت کردند و کیفرخواست تکمیلی صادر شد که به نظر می رسد آخرین کیفرخواست تکمیلی باشد و آخرین شکاتی باشند که شکایتشان اخذ شده است.

حجت الاسلام سیدرضا سیدحسینی افزود: در مجموع ۴۸ نفر دیگر طرح شکایت کرده اند که ۴۶ شاکی از استان گلستان و ۲ نفر از استان سیستان و بلوچستان هستند.

وی ادامه داد: با اضافه شدن مبلغ جدید، میزان وجه مالباختگان در استان گلستان به بیش از ۱۱۲ میلیارد و ۱۸ میلیون تومان و در استان سیستان و بلوچستان هم به ۱۶۹ میلیارد و ۹۴۱ میلیون تومان رسید و تعداد شاکیان هم به ۲ هزار و ۸۵۲ نفر افزایش یافت.

دادستان مرکز استان در ادامه سخنان خود با اشاره به قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتضادی کشور، گفت: با توجه به افزایش شکات و افزایش مبالغ و این که متهمان در کسب رضایت شاکیان تاکنون اقدامی نکردهاند و در دادگاه هم به جای تلاش برای احقاق حق شاکیان به اختلافات خودشان می پردازند و از سویی اقدامات این افراد امنیت عمومی را در استانهای سیستان و بلوچستان مختل کرده است از دادگاه درخواست موضوع افساد فی الارض و مجازات اعدام را برای متهمان درنظر بگیرند.

به گزارش همشهری آنلاین،  پرونده موسوم به لیزینگ خودرو شرکت پرهام آزادشهر ۲ هزار و ۴۸۱ شاکی در گلستان و ۲۵۳ شاکی در استان سیستان و بلوچستان دارد که به همه این شکایتها با مجموع کلاهبرداری ۲۲۰ میلیارد ریالی در گلستان رسیدگی میشود.

این پرونده ۳۳ هزار صفحه و ۲۶۰ جلد دارد و به اتهام ۳ متهم اصلی پرونده با موضوع اخلال در نظام اقتصادی رسیدگی می‌شود.

کد خبر 458696

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =