مجموع نظرات: ۱
شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۲
۰ نفر

همشهری آنلاین: بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، تجمع آلاینده‌ها در برخی ساعات روز شنبه ۲۰ مهر، کیفیت هوای پایتخت را در شرایط نامطلوب برای گروه‌های حساس قرار می‌دهد.

نقش خودروهای سواری تهران در تولید آلودگی هوا

به گزارش ایسنا،  پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که طی صبح روز شنبه ۲۰ مهر ماه با برقراری جوی به نسبت آرام و همراه با ازدیاد تردد خودروها در نخستین روز هفته، غلظت ذرات معلق در برخی مناطق افزایش پیدا می‌کند و سبب کاهش کیفیت هوا می‌شود.

به‌تدریج با رشد ناپایداری روزانه از غلظت آلاینده‌ها کاسته می‌شود ولی شرایط جوی، پراکندگی آلاینده‌ها را محدود می‌کند. از این‌رو در مناطق پرتردد وضعیت نامطلوب کیفیت هوا تا ساعات بعد از ظهر استمرار دارد.

در اواخر وقت روز شنبه ۲۰ مهر،  با افزایش حجم ترافیک در اکثر مناطق، شاهد تجمع آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق خواهیم بود و به‌ تبع آن برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس دور از انتظار نیست.

با افزایش میزان ناپایداری جوی و رشد ابرناکی در ساعات اولیه روز یکشنبه ۲۱ مهر ماه از غلظت آلاینده‌ها کاسته می‌شود. هر چند که با آغاز تردد خودروها احتمال برقراری شرایط نامطلوب در پاره‌ای از مناطق پایتخت دور از انتظار نیست.

به‌تدریج با افزایش پوشش ابری و رشد ناپایداری جوی همراه با کاهش دما طی روز یکشنبه غلظت آلاینده‌ها نسبت به روز قبل از میزان کمتری برخوردار خواهد بود همچنین در ساعات پایانی ۲۱ مهر با افزایش نسبی سرعت باد و احتمال بارش پراکنده در ارتفاعات، احتمال کاهش غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق وجود دارد و بهبود کیفیت هوا در اکثر مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح روز شنبه با میانگین ۷۷ در شرایط سالم قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون با میانگین ۷۲ همچنان در شرایط سالم است.

کد خبر 458501
منبع: ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • CA ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
    0 0
    الان در همین عکس خط اتوبوس دو موتور با سرعت می روند ، اگر خط ریل LRT باشد دیگر موتور نمی رود و مسافران بیشتر با سرعت بیشتر منتقل می شوند.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار