همشهری‌آنلاین: رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران از نظارت شورای شهر برای رفع ۱۰هزار خطر شناسایی شده، در بوستان‌ها خبر داد.

بوستان‌های شرق پایتخت

الهام فخاری،رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به گزارش کمیته ایمنی شورای شهر مبنی  بر  وجود  ۱۰ هزار خطر در پارک‌های شهر تهران گفت: ایمن‌سازی زمین‌های بازی و بوستان‌ها جز شاخص های شهر دوست دار کودک است. حدود ۱۰ سال قبل، تهران به عنوان شهر دوستدار کودک معرفی شد و تا کنون باید شاخصه های تحقق این شهر، عملیاتی می شد.

وی با بیان اینکه مناسب سازی و ایمن سازی فضاهای عمومی برای کودکان از بوستان‌های بزرگ فرامنطقه ای آغاز شد، گفت:  در یک دوره اقدامات جدی در راستای ایمنی سازی زمین‌های بازی بوستان‌ها انجام شد؛ به‌گونه‌ای که از فوم فشرده برای کف‌سازی زمین‌های بازی استفاده کرده و جنس وسایل بازی نیز تغییر کرد، اما دقت داشته باشید که موفقیت این مهم در گروی نظارت و پایش مستمر است.

فخاری گفت: واحدهای مختلف شهرداری در امر پایش و نگهداشت فضاهای مناسب سازی شده باید ورود می کردند. شهرداری می‌بایست نقاط خطرساز فضاهای عمومی، نور پردازی، بازبینی تجهیزات برقی، رفع چاله و فرورفتگی زمین  و... را به صورت  دائم پایش کند.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به گزارش منتشره در مورد وجود ۱۰ هزار خطر در پارک‌ها، با بیان این‌که گزارش کمیته ایمنی شورا نشان می‌دهد که هنوز هم کاستی‌هایی وجود دارد، گفت: به نظر می‌رسد با توجه به گستردگی تهران ایجاب می‌کند تا شهرداری با اتکا به الگوهای مشارکتی از مردم برای شناسایی نقاط پرخطر و همچنین تلاش شهرداری برای رفع آن، استفاده کند تا مردم در گزارش دهی کاستی‌ها کمک کند.

فخاری با بیان این‌که متاسفانه شهرداری حداقل در این دوسال که شعار مشارکت مدنی بیشتر مورد تاکید است،  به سمت الگوهای بهره برداری از مشارکت مردم نرفته‌است، گفت: البته برخی مناطق با اتکا به  فضاهای عمومی همچون مساجد،  پاتوق های محلی را برای ایجاد ارتباط با مردم  ایجاد کردند که رویکرد عمده آنها در مورد پروژه هایی عمرانی است اما می توان ضمن فراگیر کردن اینگونه جلسات محلی،‌ از مردم خواست تا به شهرداری در شناسایی نقط پرخطر و رفع آن کمک کنند.

او افزود: شورای شهر تهران به عنوان نهاد نظارتی شهرداری،‌ رفع  ۱۰ هزار خطر  اعلامی در بوستان‌ها را  براساس اولویت مورد به مورد پیگیری می‌کند.

کد خبر 457903

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار