همشهری آنلاین: هیئت داوران جایزه ادبی «گنکور» ‌اسامی ۹ نامزد مرحله دوم این جایزه ادبی را اعلام کرد.

جايزه گنكور

به گزارش ایسنا به نقل از اکتوالیته، از بین ۱۵ اثری که در ماه سپتامبر به مرحله اول این جایزه راه یافته بودند، حالا تنها ۹ اثر شانس دریافت جایزه گنکور ۲۰۱۹ را خواهند داشت.

«سانتیاگو اچ آمیگورنا» برای «گتوی درونی» و «ژان پل دوبوا» برای «همه‌ انسان‌ها به یک روش زندگی نمی‌کنند» ‌  از مهم‌ترین نویسندگانی هستند که موفق شده‌اند به فهرست نامزدهای مرحله دوم این جایزه ادبی راه‌ یابند.

«آسمان بالای سقف» نوشته «ناتاشا آپانا»، ‌ «سهم پسر» نوشته «ژان لوک کوتلمان»، «ملکه سرخ» ‌ نوشته «لئونورا میانو»، «یک یکشنبه در اوری» نوشته «دومنیک باربریس»، ‌ «سرزمین نامرئی» نوشته «اوبر مینگارلی»، ‌ «عطش» نوشته «املی نوتومب» و «جهان بیرونی» ‌ نوشته «اولیویه رولین» ‌ از دیگر آثاری هستند که در این فهرست قرار گرفته‌اند.

اسامی نامزدهای مرحله سوم  این جایزه در بیست و هفتم اکتبر اعلام خواهد شد.

جایزه «گنکور» اولین‌بار در سال ۱۹۰۳ از سوی «ژول» و «ادمون گنکور» راه‌اندازی شد. اگرچه برنده این جایزه تنها مبلغی ناچیز معادل ۱۰ یورو دریافت می‌کند، اما جایزه غیررسمی «گنکور» که فروش بالای رمان برنده را برای نویسنده‌اش به ارمغان می‌آورد، بسیار باارزش‌تر از جایزه اصلی است.  

از برندگان سرشناس این جایزه می‌توان از «مارسل پروست» در سال ۱۹۲۹، «سیمون دوبووار» در سال ۱۹۵۴ و «پاتریک مودیانو»، برنده نوبل ادبیات سال ۲۰۱۴ نام برد.

کد خبر 457280

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار