همشهری‌آنلاین: نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه گفت: آمار مسافران روزانه خط هفت مترو تهران از پنجاه هزار نفر گذشت.

مترو تهران

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران فرنوش نوبخت افزود:بهره‌برداری از ایستگاه‌های جدید خط ۷ و کاهش فاصله حرکت قطارها در خطوط مترو، شهروندان تهرانی را به استفاده بیشتر از این ناوگان تشویق کرده است. از ابتدای مهرماه ۹۸ آمار مسافران خط ۷ متروی تهران از پنجاه هزار نفر عبور کرد.

او به کاهش فاصله حرکت قطارهای خط ۷ مترو  از ۱۵ دقیقه به ۱۲ دقیقه اشاره و خاطر نشان کرد: به همین دلیل در مهرماه میزان استفاده شهروندان از خط ۷ متروی تهران افزایش یافته است.  

فرنوش نوبخت در ادامه از افزایش هزار و صددرصدی مسافران متروی تهران و حومه نسبت به زمان مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: در هفته اول مهرماه سال ۱۳۹۷؛ ۲۶ هزار نفر از خط ۷ متروی تهران و حومه استفاده کردند که این رقم امسال به ۳۰۰ هزار نفر رسید که به عبارتی حدود ۲۷۴ هزار نفر افزایش مسافر داشتیم.

ایستگاه میدان صنعت شلوغ‌ترین ایستگاه خط ۷ متروی تهران است و ایستگاه های تربیت مدرس، مهدیه و بریانک به ترتیب بیشترین آمار مسافر را به خود اختصاص داده اند.

لازم به توضیح است با توجه به اجرای طرح شناور شدن ساعت کاری دستگاه‌های دولتی، شهروندان و مسافران می توانند با آرامش خاطر بیشتری برای سفرهای درون شهری در ساعت های مختلف از مترو استفاده کنند.

کد خبر 457168

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار