همشهری آنلاین : شبکه رادیویی اربعین در آستانه ماه صفر با حضور معاون صدای سازمان صداوسیما آغاز به کار کرد.

راديو اربعين

به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه رادیو اربعین دیروز یکشنبه هفتم مهر ماه با حضور حمید شاه‌آبادی معاون صدای سازمان صداوسیما در امامزاده صالح تهران شروع به کار کرد.

شاه‌آبادی در این مراسم در سخنانی بیان کرد: امیدوارم رسانه‌ها امسال نیز همچون سالهای گذشته بتوانند نقش تاثیرگذاری از خود در کنار حرکت عظیم و ملی شیعیان از سراسر بلاد اسلامی ارائه کنند.

وی اضافه کرد: حرکت اربعین حسینی در این سال‌ها تاثیر زیادی داشته است. به ویژه در دو دهه اخیر که حرکت انقلاب مرزهای ایران و اسلام را درنوردیده و حال و فضای اربعین به گونه‌ای دیگر بوده است.  

شاه آبادی تصریح کرد: در شرایطی که جهان اسلام اینچنین مورد هجمه قرار گرفته است باید دید چرا جریان‌ها و بنگاه‌ها و امپراطوری‌های خبری و رسانه‌ای تمام تلاش خود را می‌کنند که صدای پیاده روی اربعین به عنوان یک حرکت منطقه‌ای محدود شود تا این اجتماع ملی را کم اثر جلوه دهند، این رسانه‌ها باید بدانند مسیر حسینی راه خود را می‌رود.  

معاون صدا با اشاره به نقش ایران در منطقه تاکید کرد: امروز برای همه دول استکباری مشخص شده است که می‌دانند بدون حضور ایران هیچ تصمیمی در منطقه و جهان امکان عملیاتی شدن ندارد. امروز اقتدار جریان حسینی بیش از گذشته معلوم است و مشخص است که چرا رسانه‌های استکباری در تلاشند که صدای اربعین به گوش جهانیان نرسد.  

وی اضافه کرد: صدای مقاومت دیگر به عِده و عُده و امکانات نظامی نیست. اندیشه حسینی در قرن‌ها و سالیان گذشته نقش افرینی‌های خود را به بروز و ظهور رسانده است و امروز ما حادثه‌ای مثل اربعین را شاهدیم؛ حادثه‌ای که در آن سبک زندگی دینی و اسلامی رخ می‌دهد.

 وی گفت: در طول ایامی که مردم مهربان، مهمان دوست و زائرپذیر عراق میزبان مردم ما بودند شاهد جلوه‌هایی بودیم که رسانه‌ها باید به انها بپردازند.  

شاه آبادی درباره زمان کاری رادیو اربعین تصریح کرد: تا پایان ماه صفر این رادیو در خدمت شنوندگان است و با زیارت علی بن موسی الرضا به کار خود پایان می‌دهد امیدوارم زائرین بتوانند در مسیر پیاده روی اربعین از این رادیو بهره گیرند.

معاون صدای رسانه ملی همچنین در ایین افتتاحیه رادیو اربعین در سخنانی در جمع خبرنگاران تصریح کرد: رادیو اربعین در پی استقبال مردم و انتظار زائران حرم حسینی از امروز کار خود را به صورت ۲۴ ساعته بر روی موج ۹۵.۵ در سراسر کشور آغاز می‌کند.

وی با اشاره به پشتیبانی فنی رادیو اربعین ادامه داد: با تقویتی که در فرکانسهای FM انجام شده است و حمایت معاونت فنی و همکاری دولت عراق برای پوشش رادیو در مرزهای غربی، داخل کشور عراق، مسیر نجف و کربلا مشکلی نخواهیم داشت.

وی درباره برنامه‌های رادیو اربعین توضیح داد: پخش برنامه‌های کوتاه از مراسم اربعین، بخش خبری متعدد و پخش خاطرات زائران را در نظر گرفته‌ایم و امسال بخش عربی هم به مجموعه اضافه شده است. همچنین تعداد گزارشگران افزایش پیدا کرده تا در مسیر نجف به کربلا گزارش‌های متعددی داشته باشیم.  

شاه آبادی درباره نگاه رسانه به راهپیمایی اربعین توضیح داد: رسانه‌ها نگاه عاقلانه و هوشمندانه به حرکت عظیم راهپیمایی اربعین دارند چراکه راهپیمایی اربعین نمایش عزت اسلامی است.  

در ادامه سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران و مسئول قرارگاه فرهنگی مردمی ستاد اربعین در سخنانی اظهار کرد: امسال شاهد بودیم که علی رغم همه تبلیغات گرانی و... مردم باز هم صحنه‌های بزرگی خلق کردند.  

وی ادامه داد: اگر امروز از اربعین بزرگترین همایش انسانی حرف می‌زنیم چون داغ جانسوزی در دل‌های مردم وجود دارد که ابدی است و هرسال حرکت مردم گسترده تر می‌شود. این اتفاق را جز شبه معجزه نمی‌توان چیز دیگری نامید اتفاقی که در ان جمعیت زیادی به حرکت درمی‌آیند.

 اوحدی تصریح کرد: امسال راهپیمایی اربعین تفاوتی هم با سال‌های دیگر دارد و امسال اولین سالی است که مقام معظم رهبری بیانیه گام دوم را صادره کرده اند و راهپیمایی اربعین براساس این بیانیه به حرکت می‌افتد. ویژگی دیگر اربعین امسال این است که داعش شکست خورده است.

وی در پایان سخنانش عنوان کرد: اربعین محل حضور مدافعان عزیزی است جان خود را فدا کرده اند و همچنین محور مقاومت شما مردم است.

حجت الاسلام عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز در این مراسم به ایراد سخنرانی پرداخت.  

همچنین مداحی سعید حدادیان بخش دیگر این مراسم بود.

کد خبر 456829

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =