همشهری آنلاین: معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد از خالی ماندن ۵۰ درصد ظرفیت رشته‌های علوم پزشکی در مرحله اول ثبت‌نام خبر داد.

دانشگاه آزاد اسلامي

به گزارش مهر، محسن نفر با اشاره به تکمیل ظرفیت رشته‌های پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار کرد: با توجه به ثبت‌نام‌ها، همچنان ۵۰ درصد ظرفیت رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی خالی مانده و دانشجویانی که در کنکور سراسری قبول شده‌اند، می‌توانند در مرحله تکمیل ظرفیت ثبت‌نام کنند.

وی با اشاره به اینکه سال‌های پیش هم در رشته‌های علوم پزشکی در گروه علوم تجربی حدود ۵۰ درصد ظرفیت‌ها تکمیل می‌شد، افزود: در حال حاضر ظرفیت رشته‌های پرستاری، مامایی، پزشکی، دندانپزشکی و ... خالی مانده و هنوز پر نشده است.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به حواشی ایجاد شده در ارتباط با غیرقانونی خواندن تکمیل ظرفیت این دانشگاه، گفت: قانونی وجود ندارد که بگوید دانشگاه آزاد حقی برای تکمیل ظرفیت ندارد. سال‌های گذشته نیز روال به همین صورت بوده و اصولا ظرفیت‌های دانشگاه آزاد در مرحله اول پر نمی‌شد و مجبور است مراحل بعدی را اعلام کند.

نفر با اشاره اینکه از ۴ روز گذشته سامانه تکمیل ظرفیت متقاضیان رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد شرکت‌کننده در آزمون سراسری سال ۹۸ آغاز شده است، اظهار کرد: نتایج این مرحله از تکمیل ظرفیت تا اواسط مهر ماه اعلام خواهد شد.

وی اظهار کرد: دانشگاه آزاد مجبور است هر سال تکمیل ظرفیت اعلام کند چراکه در مرحله اول اسامی افرادی که در رتبه‌های بالای کنکور قرار دارند، اعلام می‌شود و آن‌ها باید بین ثبت‌نام در دانشگاه‌های دولتی و آزاد تصمیم‌گیری کرده و بالاخره عده‌ای به دانشگاه آزاد نمی‌آیند.

کد خبر 456537

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =