همشهری آنلاین: وکیل محمدعلی نجفی گفت: دیوان عالی کشور بعد از اعتراض ما به رای نجفی آن را نقض کرد.

نجفي

حمیدرضا گودرزی بعدازظهر شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: دیوان عالی کشور بعد از نقض رای قتل عمد موکلم آن را به شعبه ۹ کیفری یک استان تهران برای رای مجدد ارسال کرده است.

وی ادامه داد: شعبه ۹ کیفری بعد از رفع نقایص اعلام شده، دوباره به آن رسیدگی می کند و رای صادر می‌کند و ما مجددا بر اساس این رای تصمیم گیری خواهیم کرد و چنانچه این رای هم مورد قبول ما نباشد به آن اعتراض خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: بر اساس نقض دیوان عالی کشور اجازه یک رسیدگی دیگر برای این پرونده داده شده است.

محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران هفتم خرداد ماه امسال، میترا استاد همسر دوم خود را به ضرب گلوله در منزل خود واقع در منطقه سعادت آباد تهران به قتل رساند و عصر آن روز با حضور در پلیس آگاهی تهران به قتل اعتراف و دلیل آن را اختلافات خانوادگی عنوان کرد.

نخستین دادگاه رسیدگی به این پرونده  ۲۲ تیرماه در شعبه یکم دادگاه کیفری به ریاست قاضی محمدرضا محمدی کشکولی به صورت علنی و با حضور رسانه‌ها برگزار شد.

غلامحسین اسماعیلی هشتم مرداد در نشست خبری درباره حکم پرونده میترا استاد همسر مقتوله محمدعلی نجفی شهردار پیشین تهران اظهار داشت: رای صادر شده و امروز هم به وکلای اولیای دم و متهم ابلاغ شده است. قتل عمد، ایراد صدمه غیرموثر در قتل و همچنین نگهداری اسلحه غیرمجاز، سه عنوان اتهامی نجفی بود که دادگاه در دو موضوع متهم را محکوم کرده است.  

اسماعیلی افزود: دادگاه قتل عمد را محرز دانسته و با توجه به تقاضای اولیای دم حکم به قصاص صادر کرده است و دادگاه در مورد اتهام صدمه غیرموثر در قتل، چون معتقد به انجام فعل واحد بوده، رای برائت داده است. همچنین در مورد نگهداری سلاح غیرمجاز متهم به دو سال حبس محکوم شده است.

محمود حاجیلویی وکیل اولیای دم میترا استاد در ۲۳ مرداد موضوع بخشیده شدن محمدعلی‌نجفی شهردار سابق تهران را مطرح کرد و گفت: اولیای دم میترا استاد،   نجفی را که بر اساس حکم دادگاه به قصاص نفس به خاطر قتل همسر دومش محکوم شده بود را بخشیدند.

مسعود استاد برادر میترا استاد در صفحه اینستاگرام خود از اعلام رضایت از نجفی خبر داد و با اشاره به آیه ۱۳۴ سوره آل عمران که گذشت را یکی از صفات افراد پرهیزکار می داند، نوشت: و اما در مورد خودم که روزی سردار گمنام و روزی سردار سپاه نام گرفتم، می گویم که الان نه شغلی دارم و نه رسمی که از کسی گرفته باشم. فقط فرزند روستازاده‌ای به نام کاکابرار از دیار کرمانشاهانم.  

با توجه به ساقط شدن حکم قصاص نجفی، باید دید دادگاه درباره جنبه عمومی جرم که ۳ تا ۱۰ سال حبس دارد، چه تصمیمی می‌گیرد.

کد خبر 455820

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار