همشهری آنلاین: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طرحی را برای بکارگیری بازرسان ویژه جهت رصد پایان‌نامه فروشی تدوین کرده است که این بازرسان در نقش ضابطان خاص دادگستری، امکان پلمب موسسات متخلف را خواهند داشت.

پايان نامه فروشي

به گزارش مهر، حسن وکیلیان مدیرکل لوایح، تدوین و تنقیح قوانین وزارت علوم در این باره گفت: قرار است افرادی به عنوان بازرسان ویژه از موسسات آموزشی و پژوهشی که احیانا در تولید و توزیع فروش پایان‌نامه نقش دارند، بازدید کنند.

وی از تدوین طرحی به منظور بازرسی وزارت علوم از موسسات آموزش و پژوهشی خبر داد و اظهار کرد: قرار است وزارت علوم، افرادی را به عنوان بازرسان ویژه برای بازدید از موسسات آموزشی و پژوهشی که احیاناً در تولید، توزیع و فروش پایان‌نامه نقش دارند، به کار بگیرد.

مدیرکل لوایح، تدوین و تنقیح قوانین و مقررات وزارت علوم با تاکید بر اینکه این بازرسان در واقع ضابطان خاص دادگستری هستند، افزود: برای این افراد حکمی رسمی از سوی وزیر و یا معاون وزیر علوم صادر می‌شود.

وکیلیان در تشریح وظایف این بازرسان، گفت: در جریان روند بازرسی‌ها، چنانچه شواهدی مبنی بر اقدام موسسه‌ای به فروش پایان‌نامه یافت شود، این بازرسان می‌توانند با حضور در محل، ادله جرم را ضبط و حتی به عنوان ضابط دادگستری، شکایتی را مطرح کنند.

وی ضمن اشاره به اینکه این افراد این اختیار را دارند که با هماهنگی دادستان، موسسه متخلف را پلمب کنند، اظهار کرد: در حال حاضر این طرح تدوین و دستورالعمل تکالیف بازرسان مشخص شده است و ظرف یک ماه آینده ابلاغ خواهد شد.

مدیرکل لوایح، تدوین و تنقیح قوانین و مقررات وزارت علوم ادامه داد: تعداد بازرسان در کشور زیاد نخواهد بود، چرا که ضروری است طرح را به گونه‌ای اجرا کنیم که امکان نظارت بر کار خود این افراد نیز برای ما وجود داشته باشد.

کد خبر 455702

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار