همشهری آنلاین: یک مرزبان جمعی هنگ مرزی مریوان شامگاه جمعه ۱۵ شهریور ماه در درگیری با نیروهای ضد انقلاب در مرز این شهرستان به فیض شهادت نایل آمد.

سرباز مرزبان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان امروز، شنبه ۱۶ شهریور در گفتگو با ایرنا اظهار داشت: ساعت ۲۲ دیشب مرزبانان حین پایش نوار مرزی با تعدادی از افراد ناشناس در نقطه صفر مرزی و حریم ممنوعه (منطقه خوش‌کلان) درگیر شدند.

حسین خوش اقبال اضافه کرد: استوار یکم وظیفه مجید شیری‌پز در این درگیری به فیض شهادت نایل شد و یک مرزبان دیگر نیز زخمی شد.

وی با بیان اینکه تاکنون هیچ کدام از گروه‌های معاند نظام مسئولیت این درگیری را بر عهده نگرفته است، افزود: اطلاعات تکمیلی بزودی از رسانه‌های معتبر اعلام می شود.

فرماندهی مرزبانی استان کردستان نیز در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که استواریکم وظیفه مجید شیری‌پز ساکن شهر خمین استان مرکزی در این درگیری به شهادت رسید و همرزم وی گروهبان‌یکم مسلم غریبی ده‌گلی نیز اکنون در بیمارستان بستری است و وضعیت عمومی او رضایت بخش است.

در این خصوص سردار کیومرث شیخی فرمانده مرزبانی استان کردستان به باشگاه خبرنگاران گفت: در درگیری مسلحانه مرزبانان هنگ مرزی مریوان با معاندان جمهوری اسلامی ایران، یکی از مرزبانان به شهادت رسید.

او افزود: مرزبانان هنگ مریوان حین کنترل و پایش نوار مرزی، با تعدادی افراد ناشناس مسلح معاند ضدانقلاب در نقطه صفر مرزی و حریم ممنوعه که قصد ورود غیرقانونی به خاک کشور را داشتند، مواجه شدند.

فرمانده مرزبانی استان کردستان تصریح کرد: مرزبانان به محض مشاهده متجاوزان، موضع مناسب اتخاذ کرده و با حجم آتش سنگین آن‌ها را غافلگیر و موفق شدند تلفات سنگینی به معاندان جمهوری اسلامی در مرزهای غرب کشور وارد کنند.

او گفت: در این درگیری استواریکم وظیفه "مجید شیری‌پز" اهل خمین به فیض شهادت نائل آمد و گروهبان‌یکم "مسلم غریبی ده‌گلی" مجروح شد که خوشبختانه حال وی رضایت‌بخش است.

سردار شیخی خاطرنشان کرد: پس از مراسم تشییع در مریوان، پیکر مطهر شهید استواریکم وظیفه "مجید شیری‌پز" به زادگاهش در شهرستان خمین استان مرکزی منتقل و به خاک سپرده می‌شود.

  • تذکر: عکس، تصویری از فضای مرزبانی در منطقه مذکور است و ارتباطی با واقعه رخ‌داده ندارد.
کد خبر 454307

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

دیدگاه خوانندگان