همشهری‌آنلاین: شهردار تهران در راستای توسعه روابط دو جانبه تهران با پایتخت کشورهای اروپای غربی، به وین و برلین سفر می‌کند.  

حناچي 833

به گزارش شهرنوشت، پیروز حناچی ، شهردار تهران به همراه هیاتی متشکل از یک نفر از اعضای شورای شهر تهران و چند تن از مدیران تخصصی شهرداری دوشنبه ۱۱ شهریور راهی اتریش و پس از آن آلمان می شود. این سفر بنا به دعوت مدیرکل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) و همچنین دعوت همتایان خود در شهرهای وین و برلین انجام می‌شود.

شهردار تهران در این سفر، ابتدا در اجلاس یونیدو با عنوان «پلی برای شهرها و ایجاد ارتباط میان شهرها از طریق تکنولوژی‌های نسل جدید» که در مقر سازمان ملل در وین برگزار می شود، حاضر خواهد شد. حناچی در این اجلاس در پنل تخصصی و میزگرد شهرداران سخنرانی خود را ارائه می دهد.  
  
این اجلاس تا به امروز به صورت عمومی در سه دوره برگزار شده و برای شرکت در دوره های پیشین این اجلاس نیز از شهرداران وقت پایتخت دعوت به عمل آمد که هیچ یک موفق به حضور در آن نشدند. امسال اما با توجه به تجدید دعوت، شهردار تهران با هدف توسعه مناسبات دو جانبه و آشنایی با تجارب و دستاوردهای شهری این دعوت را پذیرفت.

گفتنی است پیروز حناچی در این سفر ملاقاتی با مدیرکل یونیدو خواهد داشت و انتظار می رود طی این ملاقات تفاهم نامه همکاری بین شهرداری تهران و سازمان توسعه صنعتی ملل متحد در زمینه فناوری های نوین شهری به امضا برسد.

علاوه بر شرکت در اجلاس و ملاقات با مدیرکل یونیدو، شهردار تهران براساس دعوتی که از سوی شهردار وین انجام شده‌است با او و برخی از مسئولان محلی شهر وین دیدار خواهد داشت. همین طور در این سفر حناچی بازدیدهایی را از مهم ترین پروژه های مدیریت شهری وین در حوزه شهر هوشمند، مدیریت پسماند، سیستم های امداد و نجات و آتش نشانی شهر و سیستم های حمل و نقل عمومی وین انجام خواهد داد.

پس از بازدید از شهر وین،  شهردار تهران و هیات همراه بنا به دعوت شهردار برلین سفری یک روزه به برلین خواهند داشت. در این سفر ضمن انجام ملاقات با شهردار برلین، حناچی از برخی از پروژه های این شهر هم بازدید خواهد کرد.  

دو شهر وین و برلین جزو شهرهای مهم اروپای غربی هستند؛ شهر وین طی ۱۰ سال گذشته به صورت پیاپی براساس شاخص های کیفیت زندگی به عنوان شهر برتر جهان شناخته شده است و از این رو، آشنایی با تجارب مدیریت شهری وین برای شهرداری تهران امری حائز اهمیت است.  

همچنین، با توجه به اهمیت شهر وین در سال ۲۰۱۶ طی سفر شهردار وقت وین به تهران تفاهم نامه ای میان این دو شهر به امضا رسید.

گفتنی است در سال های اخیر تلاش های فراوانی برای بازآفرینی و احیای شهر برلین انجام شده است. شهر برلین تا چند سال قبل به عنوان یکی از مقاصد گردشگری در اروپا شناخته نمی شد و گردشگران به صورت عمومی علاقه مند به بازدید از شهر برلین نبودند، اما با توجه به پروژه هایی که طی سال های اخیر در این شهر اجرا شد و خلاقیت ها و ابتکاراتی که توسط شهردار برلین عملی شده است، امروزه شاهد این هستیم که شهر برلین به یکی از مقاصد برتر گردشگری تبدیل شده و به عنوان کانون نوآوری و خلاقیت در شهرهای اروپایی مطرح است.

شهر برلین نیز تجارب بسیار مفیدی در زمینه توسعه پایدار و اجرای پروژه های شهر هوشمند داشته است و آشنایی با تجارب برلین برای مدیریت شهری تهران امری مفید و آموزنده محسوب می‌شود.  

لازم به ذکر است سفر شهردار تهران به شهرهای وین و برلین نقطه عطفی در توسعه روابط دوجانبه پایتخت ایران با پایتخت های اروپای غربی محسوب می شود. در این سفر علاوه بر استفاده از تجارب این شهرها امکان انتقال تجارب مدیریت شهری تهران به شهرهای اروپایی فراهم می شود.

کد خبر 453450

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =