همشهری آنلاین: کره‌شمالی روی تسلیحات جدیدی کار می‌کند که قصد دارد با آنها، به سپر دفاعی موشکلی ژاپن نفوذ کند.

سامانه موشكي

به گزارش رویترز، وزیر دفاع ژاپن سه‌شنبه به روند غیرمعمول آزمایش‌های اخیر کره‌شمالی اشاره کرده و گفته برخی از مسیرهای غیرمعمولی که در این آزمایش‌ها مشاهده شده در همین راستاست.

تاکشی ایاوا وزیر دفاع ژاپن همچنین گفته است که راکت‌هایی که اخیرا کره‌شمالی آزمایش کرده، در واقع یک نوع موشک بالستیک برد کوتاه جدید هستند. آزمایش‌های مکرر اخیر کره‌شمالی، باعث نگرانی همسایگان این کشور شده است. با این حال، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، این آزمایش‌ها را کم‌اهمیت جلوه داده و گفته است که از نظر او، کیم جونگ اون با این آزمایش‌ها، هیچ تعهدی را نقض نکرده است.

آخرین آزمایش پیونگ‌یانگ، در روز شنبه و یک روز بعد از آن انجام گرفت که سئول اعلام کرد از یک پیمان اطلاعاتی با توکیو کنار می‌کشد. روابط کره‌جنوبی و ژاپن اخیرا به‌خاطر اختلافات تجاری، پرتنش شده است.

ژاپن و آمریکا سامانه‌های دفاع موشکی پیشرفته‌ای در دریای ژاپن مستقر کرده‌اند. این سامانه می‌تواند موشک‌های متخاصم را در آسمان نابود کند. با این حال این سامانه‌ها، مسیرهای متعارف موشکی را رصد می‌کنند و هرگونه حرکت غیرمعمول موشک‌ها، می‌تواند کارآمدی آنها را کم کند.

کد خبر 453067

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =