شهرداری منطقه یک از بررسی یکطرفه‌شدن خیابان ولیعصر(عج)، شریعتی و استفاده از مونوریل برای حل ترافیک توچال خبر داد.

خط ویژه خیابان ولیعصر

حمید موسوی با بیان اینکه یکی از مشکلات منطقه‌یک، ترافیک شدید معابر است، به همشهری گفت: «در طول سال‌های اخیر تمام تلاشمان را در راستای تسهیل و تسریع حرکت در معابر این منطقه معطوف کردیم.»

او با اشاره به برنامه‌های کاهش ترافیک در سطح منطقه با بیان اینکه مشاوران در حال بررسی تغییر مسیر حرکت خودروها در برخی معابر پرترافیک هستند، عنوان کرد: «مشاوران در حال بررسی و شبیه‌سازی‌ یکطرفه کردن خیابان ولیعصر از پارک وی به سمت شمال، خیابان شهرداری از تجریش به قدس و خیابان شریعتی از میدان قدس تا پل صدر هستند تا بتوانیم رینگ ترافیکی جدیدی را طراحی کنیم و شاهد کاهش ترافیک در این معابر باشیم. »

موسوی با بیان اینکه مشاوران در حال تعیین مسیرهای جایگزین هستند، گفت: «هنوز تصمیم قطعی در این خصوص اتخاذ نشده است اما با اجرای این مهم، می‌توانیم امیدوار باشیم که سطح پیاده خیابان شهرداری را نیز در راستای توسعه پیاده‌محوری توسعه دهیم. »

شهردار منطقه‌یک با بیان اینکه برای کاهش بار ترافیکی خیابان ولنجک نیز پیشنهادهایی مطرح است که کارشناسان ترافیکی در حال مطالعه و انتخاب بهترین پیشنهاد هستند، یادآور شد: «در نظر داریم که پایانه گردشگری در کنار نمایشگاه بین‌المللی طراحی کنیم تا با استفاده از مدهای حمل‌ونقلی جدید همچون مونوریل و یا تراموا ترافیک ۲.۲کیلومتری ولنجک به توچال را که به‌خصوص در ایام تعطیل شدت می‌گیرد، حل کنیم. تمامی این فعالیت‌ها با هدف تسهیل و آرام‌سازی‌ ترافیک منطقه است. »

کد خبر 452392

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =