همشهری آنلاین: فرمانده نیروی دریایی ارتش و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از ناوشکن الوند در این بندرگاه بازدید کردند.

بازدید

در جریان این برنامه  دریادار حسین خانزادی و غلامحسین مظفری ضمن بازدید از قسمت‌های مختلف ناوشکن الوند، در خصوص ویژگی‌های این ناوشکن و ماموریت‌های آن گفتگو کردند.

 ناوشکن الوند برای انتقال نیروها و عملیات پشتیبانی از مسابقات غواصی در عمق ارتش‌های جهان در اسکله تجاری منطقه آزاد کیش پهلو گرفته است.

در این  برنامه که دریادار دوم سلیمی پناه، معاون آموزش نیروی دریایی ارتش و جمعی از فرماندهان نیروی دریایی و اصحاب رسانه حضور داشتند بخش‌های مختلف این ناوشکن از جمله کابین کنترل و فرماندهی، عرشه، سامانه‌های هدایت ناو، کنترل آتش و رادار ناوبری مورد بازید قرار گرفت.

مدیرعامل منطقه آزاد کیش در این بازدید ضمن آشنایی با روند فعالیت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در عملیات دریایی و قدردانی از تلاش مسئولانه آنها تاکید کرد: ساخت مستندی از بخش‌های مختلف ناوشکن و شرایط فعالیت یگان‌های نظامی در عملیات دریایی، هموطنانمان را در جریان رشادت ها و روندسخت حراست از مرزهای جمهوری اسلامی ایران و امنیت آبهای بین المللی قرار می دهد.  

دریادار خانزادی نیز با اشاره به شرایط سخت اقامت طولانی مدت بر روی ناوشکن در عملیات دریایی گفت: این شناور جزو نخستین ناوشکن‌های پیشرفته کشور بوده و از تجهیزات کاملی برخوردار است.

وی با اشاره به سرعت بسیار زیاد ناوشکن الوند به عنوان عامل موفقیت در عملیات و گشت زنی دریایی افزود: زمان ماموریت ها گاه  ۳ تا ۵ ماه طول می‌کشد.

همچنین ناخدا دوم عرشه حسین بهرامی فرمانده ناوشکن نیز با بیان اینکه ناوشکن الوند تاکنون در عملیات متعددی در خلیج فارس و آب‌های بین المللی شرکت کرده که نجات کشتی‌های ایرانی و چند کشتی خارجی از دست دزدان دریایی در خلیج عدن از جمله این ماموریت ها بوده است.

کد خبر 451634

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =