همشهری آنلاین: تداوم اختلاف در دولت ائتلافی ایتالیا و تنش میان رهبران دو حزب ائتلافی، بحران سیاسی را برای دولت این کشور رقم زده است.

بحران سیاسی در ایتالیا؛ سالوینی از انتخابات زودهنگام سخن گفت

جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا روز پنجشنبه ۱۷ مردادماه (۸ اوت) خطاب به ماتئو سالوینی، وزیر کشور (رهبر حزب لیگ) گفت که باید برای ایتالیایی‌ها توضیح دهد که چرا به دنبال سقوط دولت ائتلافی این کشور است.
سالوینی پیش از این گفته بود که ائتلاف حزب وی با جنبش پنج ستاره به رهبری لوئیجی دی‌مایو، وزیر توسعه اقتصادی شکست خورده و وی خواستار یک انتخابات تازه است.

تداوم اختلاف در دولت ائتلافی ایتالیا و تنش میان رهبران دو حزب، بحران سیاسی کنونی را برای دولت این کشور رقم زده است. این بحران از اختلاف نظر میان دو حزب بر سر پروژه قطار سریع‌السیر بین شهرهای تورین در ایتالیا و لیون در فرانسه آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

کونته در این باره گفت: «این مسئولیت وزیر کشور نیست که در پارلمان جلسه تشکیل دهد یا برای حل بحران سیاسی دستورالعمل ارائه کند.»

وی در ادامه افزود: «بحرانی که ماتئو سالوینی آغاز کرده است شفاف‌ترین نوع آن در تاریخ جمهوری ایتالیا است.»

کونته که به جنبش پنج ستاره نزدیک است در بیانیه کوتاهی اعلام کرد که دیگر حملات سالوینی علیه دولت ائتلافی را نمی‌پذیرد و وی را به «شعار دادن برای جلب حمایت» متهم کرد.

وی گفت که وزیر کشور باید برای رای دهندگان ایتالیایی که به دنبال تغییر در وضعیت کشور بودند مشخص کند که چرا در کار دولت ائتلافی اخلال ایجاد کرده و به چه علت به دنبال قطع زودهنگام همکاری با دولت است.

کد خبر 450975

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار