همشهری آنلاین: رئیس شورای شهر تهران جزئیات جلسه هم‌اندیشی اعضای شورا با شهردار را اعلام کرد. وی همچنین از تصمیم‌گیری برای مکانیزم خروج پادگان‌ها از شهر خبر داد.

محسن هاشمي

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی در جمع خبرنگاران درباره جلسه هم‌اندیشی صبح امروز، یکشنبه ۱۳ مرداد، اعضای شورای شهر با شهردار تهران گفت: در این جلسه دو موضوع در دستور کار قرار گرفت. وی افزود: موضوع اول مربوط به انتصابات و اصلاح ساختار شهرداری بود و شهردار تهران باید در شش ماه گذشته لایحه‌ای را به شورای شهر می‌آورد و این ساختار تغییرات و انتصابات را اعلام می‌کرد.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه شهردار در این جلسه نظرات خود درباره اصلاح ساختار شهرداری را با اعضای شورا در میان گذاشته است، افزود: این لایحه به زودی به شورای شهر ارائه می‌شود. همچنین شورای شهر در جریان تغییراتی که در معاونت‌ها ایجاد خواهد شد، قرار می‌گیرد.

هاشمی در ادامه با بیان اینکه موضوع دوم مربوط به طرح تفصیلی منطقه ۲۲ بود، تصریح کرد: ‌شهردار تهران معتقد بود به دلیل اینکه این طرح در کمیسیون‌های مختلف شورا مورد بررسی قرار گرفته است نیازی به تصویب مجدد آن در صحن شورا نیست، اما برخی اعضا با آن مخالف بودند و می‌گفتند باید در شورا به تصویب برسد.

رئیش شورای شهر تهران در ادامه افزود: در این جلسه همچنین درباره خروج پادگان‌ها از تهران نیز صحبت شد. پادگان صفر ۶ بین پاسداران و صیاد که مربوط به ارتش است یکی از مواردی بود که درباره آن صحبت شد. این پادگان باید از تهران خارج شود و شهرداری برای استفاده باید آن را بخرد اما از آنجایی که بودجه کافی را ندارد باید تمهیداتی در نظر گرفته شود تا مصالحه صورت گیرد که چه میزان تراکم ساخت و ساز بدهیم تا ۷۰ درصد آن به شهرداری واگذار شود.

وی افزود: با این کار پادگان‌های زیادی از پایتخت خارج می‌شود.

وی همچنین در یکصد و پنجاه و نهمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در روزهای اخیر شاهد اقدام غیرمنطقی آمریکا در تحریم وزیر امور خارجه کشورمان بودیم گفت: اگر چه این اقدامات از سر کینه و دشمنی با ایران صورت گرفته است اما عمق بی‌منطقی انفعال دولت آمریکا را در برابر ایران نشان می‌دهد.

وی در ادامه درباره گزارش تخلفات و ا عتراضات برگزاری انتخابات شورایاری‌ها گفت: هیئت نظارت در حال بررسی گزارش‌ها و شکایات است و از همکارانم درخواست می‌کنم با دقت و حساسیت کافی به شکایات رسیدگی کنند تا حقوق شهروندا ن ضایع نشود.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به تذکر هفته گذشته‌اش به شهردار تهران درباره توجه ویژه به حمل و نقل عمومی و نارضایتی شهروندان از کمبودهای سیستم حمل و نقل به ویژه در ساعات اوج ترافیک گفت: روز گذشته جلسه‌ای با شهردار تهران در این باره داشتیم که جلسه خوبی بود و با توجه و حمایت ویژه ایشان به حوزه حمل و نقل عمومی انتظار داریم تحولات مثبتی در جهت ا رتقای خدمت رسانی به شهروندان انجام شود.

کد خبر 450385

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شورای شهر

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha