همشهری آنلاین: روستاهای دارای اولویت برای استقرار دستگاه‌های تصفیه آب با استفاده از فناوری‌های نو در نشست مشترک ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط‌زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با معاونت عمرانی استانداری و مدیرعامل شرکت آبفای خوزستان مشخص شدند.

دستگاه‌های تصفیه آب در برخی روستاهای خوزستان مستقر می‌شود

به گزارش ایرنا، در نشست مشترک ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با معاونت عمرانی استانداری و  مدیرعامل شرکت آبفای خوزستان، مهم‌ترین طرح‌های مورد حمایت این ستاد در استان خوزستان و راه‌حل‌های تسریع و افزایش بهره‌وری هر کدام از این طرح‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

از جمله مهم‌ترین طرح‌های مورد حمایت ستاد در استان خوزستان، تصفیه آب مناطق روستایی این استان با استفاده از فناوری‌های جدید است که در سفر استانی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، پایلوت این طرح در روستای بهشتی از توابع شهر شوش به بهره‌برداری رسید.

در این نشست، نماینده شرکت دانش‌بنیان مجری طرح، گزارش بررسی میدانی روستاهای پیشنهادی آبفای خوزستان را ارائه داد و در نهایت روستاهای دارای اولویت برای اجرای این طرح مشخص شدند.

در ادامه این نشست بر استفاده از فناوری‌های جدید در حل معضلات استان خوزستان از جمله در راستای تثبیت کانون‌های گرد و غبار تاکید و زمینه اجرای طرح پایلوت تولید مصالح سبک از ماسه بادی در این استان بررسی شد.

کد خبر 449769

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار