همشهری‌آنلاین: شهردار تهران گفت: در خصوص قانونی یا غیرقانونی بودن انتخابات شورایاری‌ها نمی‌توان قطعی صحبت کرد، چون پنجمین دوره است که طبق مصوبه دولت برگزار می‌شود، با این حال شهرداری تهران و شورای شهر تابع قانون هستند و اگر همه مسئولان ذیربط نظرشان این باشد که این انتخابات برگزار نشود، برگزار نخواهیم کرد ولی فعلا طبق مصوبه دولت پیش می‌رویم.

حناچي

پیروز حناچی، شهردار تهران درباره انتخابات شورایاری‌ها گفت: در خصوص قانونی یا غیرقانونی بودن این انتخابات نمی توان قطعی صحبت کرد، چون پنجمین دوره است که برگزار می شود و مصوبه دولت را هم دارد. در قانون اساسی انجمن‌های زیر مجموعه شورای شهر دیده شده است اما با این حال شهرداری تهران و شورای شهر تابع قانون هستند و اگر همه مسئولان ذیربط نظرشان این باشد که این انتخابات برگزار نشود، برگزار نمی‌کنیم اما در شرایط فعلی و با توجه به مصوبه دولت ما طبق برنامه انتخابات شورایاری‌ها را برگزار می‌کنیم.

به گزارش شهرنوشت، پیروز حناچی در سه‌شنبه بدون خودروی این هفته، هم‌رکاب‌های متفاوتی نسبت به هفته‌های قبل داشت.

شهردار تهران سه‌شنبه ۲۵ تیر به مناسبت هفته بهزیستی با تعدادی از افراد مبتلا به اوتیسم و معلولان از جمله یک معلول که تنها یک پا داشت از میدان توحید تا خیابان بهشت رکاب زد.

«وحید قبادی دانا»، رئیس سازمان بهزیستی هم در این برنامه حضور داشت.

حناچی در پارک شهر درباره «سه‌شنبه‌های بدون خودرو» گفت: تلاش داریم با رواج فرهنگ دوچرخه سواری، سهم دوچرخه از حمل و نقل عمومی به ۳ الی ۴ درصد افزایش یابد. در حالی که این رقم در شرایط فعلی زیر یک درصد است.  

او افزود: به هر صورت کلان‌شهر تهران برای حل مشکلات آلودگی و ترافیک راهی جز رواج فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی پاک ندارد. باید از مصرف سوخت های فسیلی در شهر کم کنیم و به حمل و نقل پاک رو بیاوریم که دوچرخه بهترین و پاک‌ترین وسیله حمل و نقل است. البته مترو و اتوبوس های برقی هم هستند. این حرکت از سه شنبه ها شروع شده امیدواریم همه روزهای هفته روزهای بدون خودرو باشد.

شهردار تهران درباره استفاده غیرقانونی موتورسواران از مسیرهای دوچرخه‌سواری گفت: شهرداری تهران به تنهایی متولی جلوگیری از این حرکت های غیرقانونی نیست اما همه باید تلاش کنیم این رفتارها کنار گذاشته شود. متاسفانه این طور وانمود می شود که موتورسوار لازم نیست قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کند ما باید رفتار غیرقانونی موتورسواران را به یک ضدارزش تبدیل کنیم و تا آنها  این کار را کنار بگذارند. از سوی دیگر یکی از معضلات شهر تهران تعداد زیاد موتورهای کاربراتوری هستند که آلایندگی بالایی دارند. برای حل این مشکل همه دست اندرکاران شهر باید همراهی کنند.

او درباره کمبود ایستگاه‌های دوچرخه در شهر گفت: ایستگاه های دوچرخه توسط بخش خصوصی در حال اجرا و توسعه است. ما هفته گذشته پنجاهمین ایستگاه دوچرخه را افتتاح کردیم و تلاشمان توسعه این ایستگاه هاست البته به شرکتی که این سرویس را می دهد توصیه می کنم که هزینه های خود را پایین بیاورد و به مردم هم توصیه می کنم از این روش استقبال کنند.

شهردار تهران درباره مناسب نبودن دوچرخه‌ها برای معلولان گفت: من دوچرخه مناسب‌سازی شده برای معلولان کمتر دیدم. امروز ما عزیزانی داشتیم که با یک پا با ما همراهی کردند و رکاب زدند اما به صورت کلی بحث مناسب‌سازی فضای شهری برای معلولان بسیار مهم است و این مسئولیت اجتماعی همه ماست که شهر را برای معلولان مناسب کنیم.  انشاءالله با کمک همه عزیزان این مسئله را تعقیب می‌کنیم.

حناچی در پایان در پاسخ به سوال خبرنگاری که از او خواست یک خبر خوب بدهد؛ گفت: تمام تلاش خود را می‌کنیم که خط ۶ و ۷ مترو به طور کامل راه‌اندازی شود و به زودی ایستگاه امام حسین از خط ۶ افتتاح خواهد شد.

کد خبر 448005

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =