همشهری آنلاین: به گفته محققان، دوره زمانی مرخصی و تعطیلی کاری می‌تواند موجب کاهش علائم متابولیکی شده و در نتیجه ریسک بیماری قلبی-عروقی کاهش یابد.

مرخصي كاري ريسك بيماري‌هاي قلبي را كاهش مي‌دهد

به گزارش خبرنگار مهر، نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد رفتن به سفر در طول مرخصی و تعطیلی در اوج برنامه‌های کاری پرمشغله نه تنها به کاهش استرس کمک می‌کند بلکه موجب کاهش ریسک بیماری‌های قلبی-عروقی نیز می‌شود.

«برایس هروسکا»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه سیراکوس آمریکا، در این باره می‌گوید: «ما دریافتیم افرادی که در طول ۱۲ ماه گذشته به طور مرتب به مرخصی رفته باشند با کاهش ریسک ابتلا به سندروم متابولیک و علائم متابولیکی مواجه هستند.»

وی در ادامه می ‌افزاید: «سندروم متابولیک مجموعه‌ای از فاکتورهای پرخطر بیماری قلبی-عروقی است. اگر دارای تعداد بیشتری از این علائم باشید در معرض ریسک بالاتر بیماری قلبی-عروقی هستید.»

در این مطالعه، محققان ۶۳ کارمند را مورد بررسی قرار دادند. شرکت کنندگان تحت آزمایش خون قرار گرفته و پرسشنامه‌ای در رابطه با مرخصی‌شان در طول ۱۲ ماه گذشته تکمیل کردند.

یافته‌ها نشان داد به ازای هر مرخصی اضافی گرفته شده توسط شرکت کنندگان، ریسک سندروم متابولیک تا حدود یک چهارم کاهش می‌یابد.

کد خبر 445366

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =