همشهری‌آنلاین: شهردار منطقه ۶ از بهره‌برداری پلازای شهری میدان هفتم تیر در روز سه‌شنبه چهارم تیر خبر داد و گفت: این پلازا با وسعتی برابر هفت هزار متر مربع پاتوقی برای فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی شهروندان خواهد بود.

ميدان هفت تير

محمدرضا دهداری‌پور در گفت‌وگو با شهرنوشت، با اشاره به تکمیل پروژه پلازای شهری میدان هفتم تیر توضیح داد: بیش از چهار هزار مترمربع پیاده روسازی و دو هزار مترمربع فضای سبز در این پلازا کار شده و یک آمفی تئاتر هزارمتر مربعی نیز آماده بهره‌برداری است.

او از آماده‌سازی زیرگذر میدان هفتم تیر برای تردد شهروندان آماده‌سازی شهروندان خبر داد و گفت: پل عابرپیاده ضلع جنوبی میدان هفتم تیر که با اجرای تغییرات اخیر در وضعیت میدان، تقریباً کارآیی خود را از دست داده بود و از نظر بصری شکل هندسی مناسبی هم نداشت، جمع آوری شد. با این اقدام ورودی‌ها و خروجی‌های دو طرف میدان در ضلع جنوب و شرق و همچنین ضلع غرب در فضای فعلی پلازا فعال و بخشی از تردد عابرپیاده به زیرگذر منتقل شد.

به گفته شهردار منطقه ۶، این پلازا بعد از جمع‌آوری کارگاه مترو موجود در میدان هفتم تیر، برای ساماندهی بصری میدان و افزایش سرانه‌های فرهنگی منطقه ایجاد شد.

دهداری‌پور گفت: پلازای میدان هفتم تیر و میدان ولیعصر(عج) نقش تاثیرگذاری در افزایش حیات شبانه شهر تهران خواهد داشت.

کد خبر 445213

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار