تفاهم‌نامه همکاری برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی میان وزرای راه و شهرسازی و دفاع به‌منظور تأمین بخشی از مسکن نیروهای مسلح امضا شد.

مسكن سازي

به گزارش همشهری بر اساس این تفاهم‌نامه، مقرر شد این دو وزارتخانه با استفاده از ظرفیت‌ها و توان طرفین و همکاری نهادها و بانک‌ها حداکثر تا ۲ سال یعنی پیش از پایان دولت دوازدهم، ۱۰۰ هزار واحد مسکونی برای تأمین نیاز مسکن کارکنان نیروهای مسلح احداث کنند.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در مراسم امضای این تفاهم‌نامه با بیان اینکه این برنامه دو سالانه است و برنامه‌ریزی شده تا پایان سال ۹۹ تکمیل شود، گفت: این اقدام جدای از طرح اقدام ملی برای احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور برنامه‌ریزی شده و برنامه‌های طرح اقدام ملی به‌صورت هم‌زمان در دستور کار قرار دارد. اسلامی با اشاره به اینکه در طرح اقدام ملی تاکنون ساخت ۱۴۰ هزار واحد شروع شده اظهار کرد: در هفته‌های آتی تفاهم‌نامه‌های مختلفی امضا می‌شود و ساخت مسکن در سراسر کشور عملیاتی و اجرایی خواهد شد.

به گفته اسلامی، به‌زودی احداث ۱۱۰ پروژه مسکونی از طرح اقدام ملی نیز با حضور رئیس‌جمهوری آغاز خواهد شد. وزیر راه و شهرسازی درباره ویژگی‌های تفاهم‌نامه احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی با وزارت دفاع، گفت: احداث این واحدها در چهارچوب ضوابط و مقررات با دستور مقام معظم رهبری نسبت به احداث مسکن در اراضی خود نهادها و وزارتخانه‌ها انجام می‌شود و برای احداث آن هم بانک‌های عامل تا ۸۰ درصد هزینه‌های ساخت را در قالب تسهیلات در اختیار سازندگان قرار می‌دهند ضمن اینکه در پایان وام سازنده به خریدار منتقل می‌شود و خریداران می‌توانند با پرداخت اقساط نسبت به تملک واحدهای مسکونی اقدام کنند.

امیرسرتیپ حاتمی، وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران نیز در مراسم امضای این تفاهم‌نامه گفت: وزارت دفاع در امر تولید مسکن، اشتغال و سایر سیاست‌ها، همگام با دولت قدم برمی‌دارد. حاتمی با تاکید بر اینکه وزارت دفاع در تولید مسکن به رونق تولید، اشتغال و سایر سیاست‌های دولت کمک خواهد کرد، افزود: در جریان این طرح، با همکاری صمیمانه و خواست صادقانه تلاش می‌کنیم تا در دو سال باقیمانده دولت بتوانیم این طرح را محقق کنیم.

کد خبر 445196

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار