همشهری‌آنلاین: شهردار منطقه ۱۳ اجرای فضای سبز عمودی بر روی پل‌های عابر پیاده را یکی از راهکارهای جبران کاستی فضای سبز در محدوده  برشمرد و گفت: با انتخاب فضای مناسب، این طرح در در نقاط مورد نیاز اجرایی می‌شود.

فضاي سبز عمودي

به گزارش شهرنوشت و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مرتضی رحمان‌زاده، شهردار منطقه در جلسه‌ای که بعد از بازدید میدانی صبحگاهی در ناحیه سه این منطقه برگزار شد، گفت: با شناسایی  و نیازسنجی یک محور درمحدوده  ناحیه سه، پیاده روسازی بر اساس استاندارد های لازم برای سهولت در رفت و آمد کلیه اقشار انجام شود.

او افزود: کمک به نیازمندان و محرومان به عنوان یک اولویت و به صورت مستمر در قالب اهدای سبد کالا، توانمند سازی و ... در دستور کار قرار گیرد.

شهردار منطقه ۱۳ اظهار داشت: با هماهنگی معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه، برنامه‌هایی برای غنی‌سازی اوقات فراغت شهروندان به ویژه جوانان و نوجوانان در فضاهای مناسب با استفاده از ظرفیت‌های محلی اجرا شود تا فضای امید به زندگی و نشاط را در محلات به ارمغان بیاورد.

او با اشاره به تاکیدات کمیسیون محیط‌زیست شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر مبارزه با جانوران موذی ادامه داد: به صورت جدی و مستمر و با شناسایی کلونی‌های جانوران موذی به روش‌های مختلف  شامل تخریب لانه‌های موش و طعمه‌گذاری اقدام شود.

رحمان‌زاده ادامه داد: محورهای پرتردد شناسایی و با نصب المان‌های نوری،  آذین‌بندی و نورپردازی شود تا به ایجاد منظر شبانه شهر کمک کند.

مدیریت کاهش هزینه‌ها، تعویض جداول شکسته انهار، احداث انهار جدید با توجه به نیازسنجی و بر حسب فرسودگی، رفع سد معبر ساختمانی و رفع عدم انطباق‌ها از دیگر تاکیدات شهردار منطقه در این جلسه بود.

کد خبر 444157

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =