در سال‌های گذشته، «تئاتر شهر» به محل‌ تردد و تجمع هنرمندان معروف بود اما در گذر زمان مانند خیلی جاها و فضاها تغییر کاربری داد و امروز اینجا به دستفروشانش معروف شده است.

دستفروشان تئاتر شهر

کسانی که بساطشان را در جای‌جای پارک «دانشجو» و اطراف ساختمان تئاترشهر پهن می‌کنند و به قول خودشان یک لقمه نان در می‌آورند. موقعیت جغرافیایی و مکانی تئاتر شهر آنقدر اهمیت دارد که پهن کردن بساط در آن برای خیلی از دستفروشان به آرزو تبدیل شده است و در برخی از موارد برای تصرف جای مناسب نزاع و درگیری پیش می‌آید که در نهایت ممکن است به تیراندازی هم ختم شود. حادثه‌ای که هفته گذشته شاهد آن بودیم ۲ دستفروش با هم درگیر شدند و یکی از آنها با کلت کمری شلیک و دیگری را مجروح کرد.  البته این حادثه با اصابت گلوله به پای مضروب خاتمه یافت و به گفته سردار «کیوان ظهیری» رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ، فحاشی ۲ دستفروش منجر به تیراندازی شده بود.

پس از انتقال مضروب به بیمارستان، ضارب که ۲۴ سال داشت، توسط تیم گشت کلانتری «جامی» به کلانتری منتقل و تحقیقات آغاز شد. ضارب ادعا کرد که اسلحه را از استان‌های غربی خریداری کرده است و وقتی مضروب به مادرش که در قید حیات نیست، ناسزا گفته تیراندازی کرده است. از وقتی دستفروشان، تئاتر شهر را قرق کرده‌اند، حوادث نزاع و درگیری در آن رخ می‌دهد و بارها مدیران شهری و انتظامی تلاش کردند از طریق جمع‌آوری و ساماندهی دستفروشان مانع بروز چنین حوادثی شوند، اما موفق نشدند.

کد خبر 443731

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار