همشهری‌آنلاین: شهردار تهران با اعلام این خبر که یکشنبه ۲۶ خرداد لایحه دوفوریتی عوارض شهری را به شورا خواهد برد، گفت: قرار بود لایحه‌ای دو فوریتی در مورد عوارض به شورا ارائه دهیم که در این خصوص تجدید نظر عمومی انجام خواهد شد؛ امیدوارم یکشنبه آینده لایحه مذکور تقدیم شورا شود.

حناچي در نشست معاونان شهرداري

یازدهمین نشست شورای معاونین شهرداری تهران عصر روز دوشنبه ۲۲ خرداد با حضور پیروز حناچی، شهردار تهران در ساختمان معاونت مالی و اقتصاد شهری برگزار شد.

به گزارش شهرنوشت، پیروز حناچی در ابتدای سخنان خود در این جلسه به بازدید اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور از کارخانه واگن‌سازی تهران اشاره و اظهار کرد: هدف از بازدید این بود که ظرفیت کارخانه واگن‌سازی تهران را برای دولت روشن کنیم که خوشبختانه به این هدف دست یافتیم. از سوی دیگر تلاش کردیم دولت را مجاب کنیم تا بخشی از بدهی شهرداری درباره مترو را متقبل شود که به نظر می‌رسد به این هدف هم رسیدیم. همین‌طور این اجازه را اخذ کنیم که از صندوق توسعه ملی برای فعال‌کردن کارخانه واگن‌سازی تهران و تجهیز مترو پایتخت استفاده کنیم.

او ادامه داد: همان‌طور که پیشتر اعلام شد تنها حدود ۳۰ درصد از ظرفیت کارخانه واگن‌سازی تهران فعال است و براین اساس باید تلاش کنیم تا این مجموعه با حداکثر ظرفیت فعال شود.

حناچی در ادامه خطاب به معاون خدمات شهری، بر ضرورت پیگیری موضوع انسداد محورهای پیاده‌رو توسط کارگاه‌های عمرانی تاکید کرد و گفت: در صورتی که در این زمینه تخلفی مشاهده شد، به تعداد تخلفات انجام شده به شهرداران مناطق امتیاز منفی داده شود.  

او درباره تذکرات اعضای شورای شهر به شهرداری تهران نیز عنوان کرد: مشروعیت ما از رای مردم به اعضای شورای شهر است و باید به سوالات اعضای شورا به طور دقیق پاسخ دهیم و اگر اعضا مشکلی را تذکر می‌دهند برطرف کنیم. البته معاونین می‌توانند برای بیان عملکرد حوزه مسئولیت خود از شورا وقت بگیرند و در جلسات شورا بحث‌های خود را مطرح کنند.

حناچی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات مالی موجود در کشور تصریح کرد: ممکن است بخشی از مشکلات مالی کشور، شهرداری تهران را هم درگیر کند؛ به همین دلیل باید تمهیدات لازم را در این زمینه بیندیشیم و آمادگی لازم را داشته باشیم.  

حناچی در پایان با بیان این‌که میزان وابستگی بودجه شهرداری تهران به ساخت و ساز ۷۰ درصد است، گفت: باید تلاش کنیم سهم شهرداری از درآمدهای مالیاتی را وصول کنیم؛ دولت هم در این زمینه هماهنگی و همکاری لازم را با ما دارد. به هر حال باید همت کنیم و این شرایط بحرانی را پشت سر بگذاریم.

کد خبر 443653

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار