همشهری آنلاین: وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بخشی از سکه‌هایی که فکر می‌کنیم بدون قصد سوداگری خریداری شده‌اند را از اخذ مالیات معاف کرده‌ایم.

سكه

به گزارش مهر، فرهاد دژپسند در حاشیه مراسم تودیع و معارفه روسای پیشین و جدید سازمان امور مالیاتی در جمع خبرنگاران در مورد وضع مالیات بر سکه، اظهار داشت: بخشی از سکه‌هایی که فکر می‌کنیم بدون قصد سوداگری خریداری شده‌اند را از مالیات معاف کرده‌ایم. این طرح برای مقابله با اخلال در بازار اجرایی می‌شود.

اشاره دژپسند در مورد معافیت مالیاتی خریداران سکه به دستورالعمل هفته گذشته سازمان امور مالیاتی اشاره دارد که در آن خریداران تا ۲۰ سکه از پرداخت مالیات معاف شده و بیش از این تعداد، بصورت پلکانی مشمول مالیات شده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین در رابطه با برنامه رونق تولید، گفت: برنامه جامع رونق تولید تهیه و به ریاست جمهوری ارسال شده است. در این برنامه مباحثی همچون کنترل تورم و عناصر موثر بر آن همچون نرخ ارز را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

وی تاکید کرد: مالیات برای خوش‌گذرانی حکام نیست بلکه برای اداره جامعه اسلامی است از این رو لازم است که فرهنگ مالیاتی در کشور نهادینه شود.

کد خبر 443072

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار